Ruch młodzieżowy Światło Życie zwany OAZĄ ma swoje początki w parafii w roku 1996.

Stawia sobie za cel ożywienie życia duchowego parafii poprzez modlitwę i rozwój duchowy członów wspólnoty. Obecnie wspólnota liczy 42 osoby. Działalność ruchu w parafii widoczna jest poprzez liczne inicjatywy: ubogacanie liturgii eucharystycznej poprzez posługę [przygotowanie komentarzy, procesji z darami, modlitwy wiernych], włączenie się w posługę w czasie niedzielnej Eucharystii w szpitalu, odwiedzanie chorych przed świętami Bożego Narodzenia, sprzedaż ręcznie robionych witraży i figurek świątecznych w celu uzyskania funduszy na wyjazdy integracyjne.
Odbywają się spotkania ogólne całej oazy w pierwszy czwartek miesiąca i raz w tygodniu spotkania w małych grupach. Oaza uczestniczy w licznych wyjazdach rekolekcyjnych: KOD AL. KAMUZO, ORAE, ORDMI.

Współpraca z księdzem Proboszczem odbywa się za pośrednictwem moderatorów Oazy. Każdego roku w czasie wigilii oazowej ksiądz proboszcz kieruje do członków Oazy słowo podsumowania pracy w ciągu roku i zachęca do dalszego podejmowania posługi w parafii.

Więcej informacji o wspólnocie:
1. www.oaza.pl – ogólnopolska strona internetowa oazy.
2. www.adonai.oaza.pl – diecezjalne Centrum Ruchu Światło życie „OAZA”.