III Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia A.D.2024

Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz. (Łk 24, 32)

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna i Niedziela Biblijna. Zachęcamy do prywatnej lektury Pisma św. w gronie rodzinnym.
 2. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na Dzień Dobra organizowany przez młodzież ze szkolnego koła Caritas. Po każdej Mszy świętej zapraszamy do Kawiarenki Dobra, na loterię fantową i inne atrakcje do Wieczernika. Dzisiaj również obchodzimy Święto Chrztu Polski.
 3. Również dzisiaj w Białym Kościele rozpocznie się kurs przedmałżeński. Początek mszą św. o godz. 18.00 Konferencje w tygodniu będą głoszone o godz. 19.00 w kościele.
 4. W czwartek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity o godz. 17.30. Prosimy zabrać ze sobą róże.
 5. Spotkanie z serii SzachMatczy DogMat? Odbędzie się w sobotę 20 kwietnia o 19.00 w wieczerniku. Temat: Kościół jeden, święty, powszechny i apostolski.
 6. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę w int. powołań z Paradyża do Rokitna w sobotę – 27 kwietnia. Organizujemy wyjazd z naszej parafii do Paradyża, skąd wyruszymy we wspólnym pielgrzymowaniu.
 7. W ramach Jubileuszu 50 – lecia obecności Ruchu Światło – Życie w diecezji zapraszamy, szczególnie byłych oazowiczów: kapłanów, animatorów, pary Domowego Kościoła na spotkanie w ramach Jubileuszowego Dnia Wspólnoty 26 kwietnia w naszej parafii. Rozpoczęcie spotkania nieszporami w wieczerniku o 17:15.
 8. W niedzielę – 5 maja odbędzie się pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do Sanktuarium MB Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
 9. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka.Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 10. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. Henryk Ryć. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 11. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławionego tygodnia.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest