IV niedziela wielkanocna – 21 kwietnia A.D.2024

Ja jestem dobrym Pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają. (J 10,14)

 

 1. Dzisiaj IV niedziela wielkanocna, zwana również jako Niedziela Dobrego Pasterza. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski.
 2. We wtorek o 12.30 w naszym Kościele msza pogrzebowa naszej parafianki śp. Ireny Masłowskiej mamy ks. Tadeusza Masłowskiego, dziekana żarskiego po przewodnictwem bp Adriana Puta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O 12.00 wystawienie ciała w trumnie i różaniec. O 14.00 procesja na cmentarzu do grobu.
 3. W czwartek o 17.30 nabożeństwo za Ojczyznę.
 4. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę w int. powołań z Paradyża do Rokitna w sobotę – 27 kwietnia. Organizujemy wyjazd z naszej parafii do Paradyża, skąd wyruszymy we wspólnym pielgrzymowaniu. Zapisy w zakrystii.
 5. W ramach Jubileuszu 50 – lecia obecności Ruchu Światło – Życie w diecezji zapraszamy, szczególnie byłych oazowiczów: kapłanów, animatorów, pary Domowego Kościoła na spotkanie w ramach Jubileuszowego Dnia Wspólnoty 26 kwietnia w naszej parafii. Rozpoczęcie spotkania nieszporami w wieczerniku o 17:15.
 6. 27 kwietnia na godz. 19.00 zapraszamy do parafii Maksymiliana Marii Kolbego na ul. Czereśniową na koncert „Organy na cztery ręce”.
 7. 28 kwietnia w niedzielę Pielgrzymka motocyklistów do Rokitna. Początek o godz. 13.00 w Świebodzinie pod figurą Chrystusa Króla.
 8. W niedzielę – 5 maja odbędzie się pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do Sanktuarium MB Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
 9. W sobotę 11 maja zapraszamy do Ośna Lubuskiego na obchody 900 setnej rocznicy utworzenia Diecezji Lubuskiej. Mszy św. dziękczynnej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Wcześniej o 9.30 wykład zatytułowany dzieje biskupstwa lubuskiego i koncert dawnej muzyki liturgicznej.
 10. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 11. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. Edmund Potyraj i Bronisława Sobczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 12. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławionego tygodnia.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest