XXV Niedziela Zwykła – 20 września A.D.2020

Aklamacja (Dz 16, 14b)
Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.

 

 1. Dzisiaj przypada XXV Niedziela Zwykła, dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Prosimy o uczestnictwo we Mszy św. w maseczkach ochronnych lub przy zachowaniu stosownej odległości. Przypominamy także, że na każdej Mszy św. po prawej stronie (od str. ołtarza), przy wejściu do zakrystii, można przyjmować Komunię św. na rękę.
 3. W naszej Wspólnocie witamy ks. Andrzeja Pasia, Dyrektora Biura Regionalnego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Ks. Andrzej na każdej Mszy św. głosi okolicznościową homilię a po Mszach będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na rzecz pomocy Kościołowi w Libanie.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL oraz Instytut Filozoficzno-teologiczny w Zielonej Górze.
 5. Także w przyszłą niedzielę pierwsze spotkanie formacyjne dla Grupy Młodszej (7 klasy) przygotowującej się do Bierzmowania. Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 13.15, a później spotkanie.
 6. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Pierwszych Męczenników Polski w int. Ojczyzny.
 7. Zapraszamy na warsztaty pisania ikon I stopnia (Pneumafora) w naszej parafii w dniach od 25 – 26 września. Informacje na plakacie.
 8. Zapraszamy na rekolekcje poświęcone modlitwie różańcowej pt. „Nowa moc modlitwy różańcowej”. Odbędą się one w naszej parafii w dniach 28 – 29 – 30 września, a prowadzić je będzie o. Piotr. Msze św. z nauką rekolekcyjną codziennie o godz. 9.00 i 18.00. Jest to odpowiedź na wezwanie Maryi w Fatimie i stanowi przygotowanie do nabożeństw różańcowych. Zapraszamy szczególnie członków wspólnoty Żywego Różańca.
 9. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają dziewczęta od 15. roku życia wzwyż na dni skupienia w dniach 25 – 27 września w Poznaniu. Szczegóły na plakatach i u sióstr.
 10. Po każdej Mszy św. sprzedaż żonkili na rzecz Hospicjum w Gorzowie.
 11. W dniach 2-4 października kurs przedmałżeński w parafii pw. NMP Królowej Polski prowadzony przez Stowarzyszenie Spotkań Małżeńskich. Szczegóły w zakrystii.
 12. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. Stanisław Andruszczak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 14. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest