XXIX niedziela zwykła – 21 października A.D.2018

Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu.
(Mk 10, 45)

 

 1. Dzisiaj XXIX niedziela zwykła.
 2. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych i przystępujących do Komunii św.
 3. Zachęcamy do wsparcia naszego hospicjum poprzez zakup sadzonek żonkili w ramach akcji „Pola nadziei”. Cebulki można nabyć po każdej Mszy św.
 4. Dzisiaj zapraszamy pracowników Służby Zdrowia na Mszę św. o godz. 10:00, która zostanie odprawiona w kaplicy szpitalnej.
 5. Dzisiaj niedziela misyjna – taca przeznaczona na działalność misyjną Kościoła. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
 6. Jutro o godz. 10:00 uroczystą Mszę św. odprawi ks. bp Paweł Socha z racji liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II.
 7. Dzisiaj spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas VII z grupy ks. Jerzego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.15.
 8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu się do tej Uroczystości poprzez spowiedź świętą, by móc od 1 do 8 listopada ofiarowywać odpusty za zmarłych. Pamiętajmy też o godnym zachowaniu się podczas Mszy św. na cmentarzach. 1 listopada porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy o godz. 13:15 i 16:00. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 14:00 na cmentarzu. Liturgię przygotowuje nasza parafia.
 9. Na ołtarzu bocznym w kaplicy Matki Bożej wyłożone są koperty z kartami na wypominki. Wypisane karty oddajemy w zakrystii. Prosimy o podawanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku.
 10. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych codziennie po Mszy św. wieczornej a w każdą niedzielę października o godz. 17:30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.
 11. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.
 12. W środę Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy o godz. 18:00 Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nowennie Msza św.
 13. Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Braci Męczenników Polski – w intencji naszej Ojczyzny w czwartek po Mszy św. wieczornej. Po różańcu zapraszamy na spotkanie w sali Jana Pawła II.
 14. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek od godz. 23:00 do 24:00.
 15. W przyszła niedzielę dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 16. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  ”Niedziela” – a w niej: jak za 10 dolarów uratować życie.
  ”Gość niedzielny” – a w nim: o godnym przyjmowaniu Komunii Świętej.
  Do nabycia są także kalendarze na nowy rok kalendarzowy naszego wydawnictwa diecezjalnego. Kalendarze wielostronicowe w cenie 5 zł a jednostronicowe 2 zł.
 18. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas VIII szkoły podstawowej z grupy ks. Macieja w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.15.
 19. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorje – miejsca nazwanego przez Jana Pawła II „Konfesjonałem świata”. Odbędzie się ona w dniach 24.06. – 2.07.2019 r. Szczegółowe informacje w zakrystii lub u ks. Bartłomieja.
 20. Zachęcamy do udziału w zbiórce pampersów dla dzieci i dorosłych, które można składać do pojemnika przy kaplicy Jezusa Miłosiernego.
 21. Wszystkie dzieci z naszej parafii zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie 31 października (w środę) o godz. 17:30 w Wieczerniku. Obowiązkowe przebranie za jednego ze świętych
 22. Zapraszamy małżeństwa pragnące umocnić lub odbudować wzajemną więź, lepiej rozumieć siebie, otrzymać wskazówki do przepracowania kryzysu, odnaleźć motywacje na rekolekcje, które odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu, w dniach 26-28 października. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 23. Katechezy neokatechumenalne w poniedziałki i w czwartki o godz. 19:00 w Wieczerniku.
 24. Publiczny Różaniec Przebłagalny za grzech aborcji w środę o godz. 16:30 na Deptaku przy ul. Hawelańskiej.
 25. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 26. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest