XXIV Niedziela Zwykła – 15 września A.D.2019

Aklamacja (2 Kor 5,19)
W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.

 

 1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i nasz diecezjalny Instytut Filozoficzno-Teologiczny.
 3. Także dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 4. Zapraszamy do zaangażowania się w kolejną edycję Ogólnopolskiej Kampanii POLA NADZIEI. Po każdej mszy św. rozprowadzamy cebulki żonkili. Dochód zostanie przekazany na Hospicjum św. Kamila.
 5. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać ulotkę informacyjną o kursie Nowe Życie.
 6. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. zapraszają na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie jutro o godz. 18.00 w parafii pw. M. Kolbego przy ul. Czereśniowej.
 7. W środę – 18 września – wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona Polski, dzieci, i młodzieży. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 8. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity.
 9. W piątek XXII nabożeństwo pompejańskie po Mszy św. wieczornej. Po nabożeństwie spotkanie organizacyjne osób wybierających się do Włoch w dniach od 1 do 7 października. Na spotkaniu będzie można też złożyć intencje, które pielgrzymi zawiozą do Pompejów.
 10. W przyszłą niedzielę akcja Parafialnej CARITAS – „Kromka Chleba”. Osoby z CARITAS po Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 chcą połamać się chlebem z wszystkimi uczestniczącymi we Mszy jako symbol troski o drugiego człowieka i dzielenia się miłością bezinteresowną. Na każdej Mszy św. będziemy czytać sprawozdanie z rocznej działalności CARITAS przy naszej parafii. Już teraz zapraszamy w poniedziałek – 22 września – na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie formacyjne wszystkich członków Wspólnoty, oraz tych, którzy chcieliby zaangażować się w wolontariat. Rozpoczniemy wspólną Mszą św. o godz. 18.00 a później spotkanie w Sali JPII.
 11. Zapraszamy dzieci od 1 do 6 kl. szkoły podstawowej na spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty o godz. 12.00 w salce parafialnej. A także młodzież od 7 kl. szkoły podstawowej na spotkania oazy młodzieżowej – w każdy piątek o godz. 19.00.
 12. Nasza parafia organizuje projekcję filmu „Tajemnica Ojca Pio” w kinie Helios w sobotę
  – 21 września – o godz. 16.00. Zapisy w zakrystii. Cena biletu to 15 zł.
 13. Także 21 września o godz. 19.00 osoby, które w tym roku pielgrzymowały z naszej parafii do Medziugorje zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe na dziedzińcu przy plebanii.
 14. Tego samego dnia Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Organizujemy wyjazd z parafii. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
 15. Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli do Rokitna w niedzielę – 22 września. Szczegóły u ks. Bartłomieja.
 16. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje ewangelizacyjne dla dziewcząt od 15 r. ż. w Poznaniu w dniach od 20 do 22 września. Więcej informacji na plakatach i u sióstr.
 17. Zapraszamy na wernisaż malarstwa i rękodzieła artystycznego Ewy Szlempo w piątek – 20 września – w Wieczerniku oraz w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.
 18. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz diecezjalnych kalendarzy jedno i wielostronicowych w cenie 2 zł i 5 zł.
 19. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Marek Gawrych i Janusz Wójcik. Wiecznyodpoczynek racz im dać Panie…
 20. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: pl

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest