XXIII Niedziela Zwykła – 8 września A.D.2019

Aklamacja (Ps 119,135)
Okaż Twemu słudze światło swego oblicza i naucz mnie Twoich ustaw.

 

 1. Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła.
 2. W poniedziałek – 9 września – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie oraz wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowoskiej”.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i nasz diecezjalny Instytut Filozoficzno-Teologiczny. Także w przyszła niedzielę rozpoczynamy Tydzień Wychowania i obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 4. W piątek – 13 września – zapraszamy na Procesję Fatimską po Mszy św. wieczornej.
 5. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy wraz z kandydatami na spotkania indywidualne do Kancelarii Parafialnej w dniach od 2 do 12 września w godzinach od 19.00-20.00. Zapisy dot. przede wszystkim uczniów 7 klas szkoły podst. Zapraszamy także rodziców młodzieży, która jeszcze nie rozpoczęła przygotowania.
 6. Spotkanie kandydatów i ministrantów w sobotę o godz. 10.30, scholi dziecięcej o godz. 11.00 (schola śpiewa na Mszy o godz. 12.00), Oazy Dzieci Bożych o godz. 12.00. Także w sobotę o godz. 16.00 próby scholi parafialnej – zapraszamy nowych chętnych (schola śpiewa na Mszy o godz. 16.00).
 7. W czwartek Msza św. za wstawiennictwem św. J. B. Molla w int. matek oczekujących potomstwa, po Mszy ucałowanie relikwii św. Joanny.
 8. Także w czwartek spotkanie zelatorów wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św. wieczornej w Sali JPII.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych Róży Rodziców za dzieci za tydzień po Mszy o godz. 12.00.
 10. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Klub Seniora „Aktywna Jesień”. Spotkania w środy o godz. 16.30. Najbliższe spotkanie 11 września.
 11. Zapraszamy do zaangażowania się w kolejną edycję Ogólnopolskiej Kampanii POLA NADZIEI. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będziemy rozprowadzać cebulki żonkili. Dochód zostanie przekazany na Hospicjum św. Kamila.
 12. Zapraszamy do udziału w diecezjalnej edycji inicjatywy modlitewnej „Polska Pod Krzyżem” w Rokitnie w sobotę – 14 września. Organizujemy wyjazd z parafii. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
 13. Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Nauczycieli do Rokitna
  w niedzielę – 22 września. Szczegóły u ks. Bartłomieja.
 14. Nasza parafia organizuje projekcję filmu „Tajemnica Ojca Pio” w kinie Helios w sobotę – 21 września – o godz. 16.00. Zapisy w zakrystii. Cena biletu to 15 zł.
 15. Także 21 września o godz. 19.00 osoby, które w tym roku pielgrzymowały z naszej parafii do Medziugorje zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe na dziedzińcu przy plebanii.
 16. W dniach od 27 do 29 września w Rokitnie obędą się rekolekcje dla małżeństw „Dialog we Dwoje”. Szczegół w zakrystii (tel. w sprawie zapisów: 670 180 539).
 17. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz diecezjalnych kalendarzy jedno i wielostronicowych w cenie 2 zł i 5 zł.
 18. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii oraz każdy gest dobroci. Życzymy także błogosławionego tygodnia.
 19. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Stanisław Szukała i Jan Przybylski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 20. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: pl

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest