XXIII Niedziela Zwykła – 5 września A.D.2021

Aklamacja (Mt 4, 23)
Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

 

 1. Dzisiaj przypada XXIII Niedziela Zwykła. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Afganistanu.
 2. Przypominamy, że przy wejściu do zakrystii można przyjąć Komunię św. w postawie stojącej na rękę.
 3. W środę święto Narodzenia NMP. Tego dnia w naszym kościele odbędzie się konsekracja naszej parafianki Joanny Piwońskiej, która zostanie dołączona do grona Dziewic Konsekrowanych.
 4. W czwartek rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp.
 5. Rodziców ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie organizacyjno-formacyjne w czwartek po wieczornej Mszy św. do Sali Papieskiej. Natomiast chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10.30. Wejście od strony sklepu Żabka.
 6. Oaza młodzieżowa zaprasza na pierwsze spotkanie formacyjne po wakacyjnej przerwie w najbliższy piątek – o godz. 19.00 Msza św. Wieczerniku, a później spotkanie.
 7. Zapraszamy na spotkanie dzieci, które chcą śpiewać w scholi i należeć do Oazy Dzieci Bożych w sobotę 11 września o godz. 11.00 do salki (wejście od str. pl. JPII).
 8. W przyszłą niedzielę, 12 września – spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas 8, przygotowującej się do Bierzmowania. Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 18.00, a później spotkanie.
 9. Także w przyszłą niedzielę na Mszach o godz. 12.00 i 13.15 przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii św.
  A po każdej Mszy św. odbędzie się sprzedaż cebulek żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei”. Dochód z tej inicjatywy zostanie przekazany na rzecz hospicjum św. Kamila w Gorzowie.
 10. W naszej parafii rozpoczynają się zapisy do Bierzmowania, kierowane szczególnie do uczniów klas 7. Zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami na indywidualne spotkania do Kancelarii Parafialnej. Zapraszamy też tę młodzież, która do tej pory z jakiś względów nie rozpoczęła swojego przygotowania. Szczegóły zapisów – z podziałem na szkoły i klasy – na plakacie przy wyjściu z kościoła, stronie internetowej i facebooku parafialnym.
 11. Zapraszamy na nauki przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych – jutro oraz we wtorek
  (6 i 7 września) o godz. 18.45 w Wieczerniku.
 12. Zapraszamy na warsztaty pisania ikon w dniach 10-11 września w naszej parafii. Szczegółowe informacje na plakacie.
 13. W parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP dn. 19 września w niedzielę rozpocznie się kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.
 14. Parafia pw. św. Józefa organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dniach 25 i 26 września. Koszt ok. 200 zł, a zapisy w parafii księży oblatów.
 15. Do nabycia jest prasa katolicka: jak zawsze tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny, dostępne jest także specjalne wyd. Gościa Niedzielnego, poświęcone beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i s. Róży Czackiej.
 16. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Janina Markiewicz. W jej intencji: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 17. Życzymy błogosławionego tygodnia i zapewniamy o modlitwie.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest