XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia A.D.2020

Aklamacja (Ef 1, 17-18)
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.

 

 1. Dzisiaj przypada XXII Niedziela Zwykła, dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię
 2. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w maseczkach ochronnych lub przy zachowaniu 1,5 metrowej odległości.
 3. Zapraszamy na wieczór charyzmatyczny z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne. Prowadzi ks. Jacek Skowroński. Rozpoczęcie wieczoru charyzmatycznego jutro Mszą św. o 18.00.
 4. We wtorek – 1 września – rocz. wybuchu II wojny światowej. Módlmy się o radość życia wiecznego dla tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny.
 5. Jutro o godz. 16.30 Msza św. polowa przy Katedrze pod przewodnictwem Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego z okazji 40. lecia „Solidarności” i 38. rocz. Gorzowskich Wydarzeń Sierpniowych.
 6. Kancelaria Parafialna czynna we wtorki od godz. 19.00, w środę od godz. 16.00 i w sobotę od 8.30.
 7. Rozpoczęliśmy w parafii zapisy dla kandydatów do Bierzmowania. Zapraszamy uczniów 7 klas szkoły podst. wraz z rodzicami do Kancelarii Parafialnej na indywidualne spotkania codziennie do dn. 10 września. Zapisy od godz. 19.00 do 20.00 (wejście do strony Żabki). Zapraszamy także młodzież oraz dorosłych do 21. r. ż., którzy do tej pory nie rozpoczęli przygotowania.
 8. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. z okazji rozpoczęcia nowego roku katechetycznego i szkolnego z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych. Na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy uczniów klas 4, a pozostałych zapraszamy na godz. 12.00.
 9. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy działalność dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych. Zapraszamy na scholę dziecięcą w każdą sobotę o godz. 11.00 i Oazę Dzieci Bożych także w sobotę o godz. 12.00 – zbiórka o podanych godzinach przy Wieczerniku. Zapraszamy także na spotkania ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.30 w Wieczerniku. Odbywają się również spotkania oazy młodzieżowej w każdy piątek o godz. 19.00 – zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podst.
 10. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II za powołania o godz. 17.30. W piątek jak zwykle zapraszamy na całodzienną adorację przed Najśw. Sakramentem, spowiedź św. od godz. 00 a także nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych według stałego porządku.
 11. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie w Wieczerniku Wspólnot Przyjaciół Paradyża i Margaretek.
 12. W piątek 4 września o godz. 10.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Tadeusz Lityńskiego z okazji 25. rocznicy powstania Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II z poświęceniem nowego sztandaru. Jednocześnie przypominamy, że szkoła ta prowadzi rekrutację do nowo utworzonej „zerówki” oraz pierwszej klasy. Szczegóły w sekretariacie i u ks. Bartłomieja.
 13. Nauki dla rodziców i rodziców chrzestnych w przyszły poniedziałek oraz wtorek (7 i 8.09) o godz. 18.45 w Wieczerniku.
 14. Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza Nauczycieli i Pracowników Gorzowskiej Oświaty na Mszę św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w przyszłą niedzielę – 6 września – o godz. 10.30.
 15. Za tydzień kolejna edycja akcji „Pola Nadziei”. Po każdej niedzieli będą sprzedawane cebulki żonkili. Dochód na gorzowskie hospicjum im. św. Kamila.
 16. Różaniec przebłagalny za grzechy legalnej aborcji dzisiaj o godz. 14.00 przy placu katedralnym.
 17. W dniach od 13 do 19 września w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Mieszka I odbędzie się kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie w niedzielę (13.09) Mszą św. o godz. 18.30.
 18. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 19. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Mirosław Szerwiński i Kazimierz Trzciński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 20. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowo rozpoczynającym się roku szkolnym i katechetycznym.

 

ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest