XX Niedziela Zwykła – 16 sierpnia A.D.2020

Aklamacja (Mt 4, 23)
Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

 

 1. Dzisiaj przypada XX Niedziela Zwykła.
 2. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w maseczkach ochronnych lub przy zachowaniu 1,5 metrowej odległości.
 3. Dzisiaj dzień imienin Ks. Biskupa-Seniora Stefana Regmunta. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. Kancelaria Parafialna czynna we wtorki od 19.00 do 20.30 i w soboty od 8.30 do 10.00.
 5. Przeżywamy miesiąc sierpień, który tradycyjnie jest miesiącem modlitw o trzeźwość narodu. W związku z tym w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. okolicznościową homilię wygłosi Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości ks. Henryk Grządko.
 6. Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEPu zwracamy się z prośbą, aby dzisiaj ofiarami do puszek wspomóc poszkodowanych w Bejrucie. Komunikat dostępny w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 7. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych – w czwartek o godz. 17.30. Prosimy o składanie intencji modlitewnych przy figurze Świętej. Można uczynić to również elektronicznie wysyłając e-mail pod adres: rita.gorzow@gmail.com
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej VI nabożeństwo pompejańskie.
 9. Zapraszamy na warsztaty pisania ikon, które odbędą się w naszej parafii w dniach od 21 do 22 sierpnia. Informacje dot. zapisów na stronie parafialnej oraz na plakacie.
 10. Rozpoczynamy w naszej parafii zapisy dla kandydatów do Bierzmowania. Zapraszamy uczniów 7 klas szkoły podst. wraz z rodzicami do Kancelarii Parafialnej na indywidualne spotkania od 29 sierpnia do 10 września, codziennie o od godz. 19.00 do 20.00 (wejście do strony Żabki).  Do zapisania się zapraszamy także młodzież oraz dorosłych do 21. r. ż., którzy do tej pory nie rozpoczęli przygotowania.
 11. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 12. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Jerzy Tynecki, Feliks Niewiadomski, Aleksander Kulczyński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 13. Trwają wakacje. Życzymy wszystkim wyjeżdżającym i wypoczywającym błogosławionego czasu i niech nie zabraknie w niedzielnej Eucharystii. Pamiętajmy też, że w miejscach sakralnych obowiązuje godny strój.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest