XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca A.D.2020

Aklamacja (Mt 10,40)
Kto przyjmuje apostoła, przyjmuje Chrystusa, a kto przyjmuje Chrystusa, przyjmuje Ojca, który Go posłał.

 

 1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w czasie Mszy św.
  w maseczkach ochronnych lub o zachowaniu stosownej odległości.
 2. W poniedziałek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II za powołania o godz. 17.30. W piątek jak zwykle zapraszamy na całodzienną adorację przed Najśw. Sakramentem, spowiedź św. od godz. 00 a także nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św.
  i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych według stałego porządku.
 4. Od lipca zawieszamy wspólną modlitwę różańcową w int. ustania pandemii. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej. Od przyszłej niedzieli przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy św. o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 20.00. Spowiedź św. w czasie każdej Mszy św., a w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą.
 5. Z powodu epidemii tegoroczna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie w formie jednodniowych wędrówek. W sobotę 1 sierpnia wyruszymy z Gorzowa do Skwierzyny, a 8 sierpnia z Gorzowa do Bledzewa. Tradycyjnie wyruszy autokar, który dotrze do Częstochowy 12 sierpnia. Istnieje możliwość wędrowania pieszo na ostatnim etapie (ok. 10 km). Wszystkich zainteresowanych takimi formami pielgrzymki prosimy o zapisy w zakrystii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 19 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. W dniach 07 – 12.08 w gorzowskich kościołach odbywać się będą czuwania dla pielgrzymów. Szczegółowy plan podamy niebawem. Więcej informacji u ks. Bartłomieja
 6. Prosimy rodziców, aby dzieci i młodzież uczestniczącą w tym roku w różnych formach wypoczynku, zaopatrzyć w pisemną prośbą skierowaną do organizatorów o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do czytania Pisma św. w rodzinach i indywidualnie.
 7. Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze ogłasza nabór na studia magisterskie. Wykłady od poniedziałku do czwartku od 16.15 – 20.30. Jest także możliwość 2-lenich studiów podyplomowych teologiczno-katechetycznych. Szczegóły na stronie internetowej Instytutu.
 8. Nadal twa akcja zbierania nakrętek dla Wiktorii Klińskiej. Można je składać przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.
 9. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 10. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. Józef Nowaczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 11. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławionego czasu wakacji.

 

ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest