VII niedziela w Okresie Wielkanocnym – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 czerwca A.D.2019

Aklamacja (Mt 28,19.20)
Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

 

 1. Dzisiaj VII niedziela w Okresie Wielkanocnym – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Na dzisiaj Ks. Bp Diecezjalny wydał komunikat z okazji zakończenia peregrynacji Obrazu św. Józefa i zakończenia Roku Jubileuszowego 350-lecia obecności Cudownego Obrazu MB Rokitniańskiej w Rokitnie. Bp zaprasza do udziału w uroczystościach w Sanktuarium MB w Rokitnie w dniach od 12-16 czerwca. Komunikat umieszczony jest w gablocie oraz na stronie internetowej.
 3. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 4. Także dzisiaj 22 rocz. wizyty św. Jana Pawła II w naszej parafii. Z tej racji zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski na Wzgórzu Papieskim.
 5. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe po mszach św. wieczornych połączone z Litanią do Serca Pana Jezusa oraz z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Św.
 6. Nauki przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w poniedziałek i wtorek – 3 i 4 czerwca – o godz. 18.45. Wejście od strony Żabki.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji powołań. Po nabożeństwie spotkanie Przyjaciół Paradyża i Margaretek w Sali Papieskiej. W piątek spowiedź św. od godz. 15.00 do 18.00, zapraszamy szczególnie dzieci I Komunijne.
 8. 5 czerwca w środę o godz. 19.00 w Wieczerniku spotkanie rodziców dzieci klas II szkoły podst., którzy pragną w przyszłym roku rozpocząć przygotowania do I Komunii św. w naszej parafii.
 9. Organizujemy wyjazd na Diecezjalne Dni Młodzieży w Rokitnie – 15 czerwca. Zapisy w zakrystii i u ks. Pawła.
 10. Wspólnoty Odnowa w Duchu Św. zapraszają na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Św. w naszej parafii – 8 czerwca. Od godz. 19.30 do 21.30 spotkanie modlitewne, przerwa na poczęstunek i godz. 22.15 Eucharystia.
 11. Zapraszam do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 31.07-12.08. Szczegóły u ks. Bartłomieja.
 12. Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny dn. 9.06. Rozpoczęcie o godz. 14.30 w parafii pw. św. M.M. Kolbego przy ul. Czereśniowej, później przemarsz na Plac JPII, Koronka do Bożego Miłosierdzia i festyn. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 13. W naszej parafii rozpoczął działalność Klub Seniora „Aktywna Jesień”. Zapraszamy do udziału w spotkaniach w każdą środę o godz. 16.30 – wejście od strony Żabki.
 14. W minionym tygodniu przekazaliśmy 1290 kg nakrętek dla Wiktorii Klińskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji. Jeżeli ktoś by mógł, to prosimy o dalszą pomoc tym razem na rehabilitację.
 15. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz każdy gest życzliwości. Życzymy także błogosławionego tygodnia.
 17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Włodzisław Szorgut. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 18. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: meczennicy.pl

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest