VI Niedziela Wielkanocna – 14 maja A.D.2023

Pięćdziesiątnica: Duch Święty zstępuje na Maryję i apostołów, Anthony van Dyck, Poczdam, Niemcy

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy.

 

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. Trwa miesiąc maj – miesiąc poświęcony NMP. Zapraszamy na nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., a niedzielę o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj w naszej parafii dzieci z klas 3 przeżywały Uroczystość I Komunii św. Od jutra rozpoczynamy Biały Tydzień, który potrwa do piątku, w związku z tym nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity przesuwamy na przyszły czwartek – 25 maja o godz. 17.30.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci obchodzące Rocznicę I Komunii św. na próbę – 18 maja w czwartek o godz. 19.00.
 4. Jutro o godz. 19.00 spotkanie w Wieczerniku pielgrzymów wyjeżdżających do Medjugorje z końcem czerwca.
 5. Od piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.
 6. Nasza parafia organizuje wyjazd na XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych „Lednica 2000”. Wyjazd w sobotę – 3 czerwca, więcej szczegółów i zapisy na plakacie, w zakrystii i u ks. Pawła. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu młodzież od 7 kl. szkoły podstawowej i ze szkoły średniej.
 7. Zapraszamy także do wspólnego wyjazdu na Diecezjalne Dni Młodzieży, które odbędą się 10 czerwca w Rokitnie. Więcej szczegółów na plakacie i ks. Pawła.
 8. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 9. W tym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: śp. Ludwika Szkuciak i Urszula Sanocka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 10. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

 

 

Pięćdziesiątnica: Duch Święty zstępuje na Maryję i apostołów, Anthony van Dyck, 1618,
Fundacja Pruskie Pałace i Ogrody Berlin-Brandenburgia, Poczdam, Niemcy

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest