VI niedziela w Okresie Wielkanocnym – 26 maja A.D.2019

Aklamacja (J 14, 23)
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.

 

 1. Dzisiaj VI niedziela w Okresie Wielkanocnym.
 2. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 3. Także w przyszłą niedzielę 22 rocz. wizyty św. Jana Pawła II w naszej parafii. Z tej racji zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski na Wzgórzu Papieskim.
 4. W przyszłą sobotę przypada I Sobota Miesiąca. Msza św. ze zmianą tajemnic Różańca św. i nabożeństwem pierwszosobotnim o godz. 8.00. Chorych z Najśw. Sakramentem odwiedzi ks. Jerzy i Bartłomiej. Wyjątkowo w II sobotę miesiąca chorych odwiedzi ks. Paweł i o. Piotr.
 5. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe po mszach św. wieczornych a do 1 czerwca na Nabożeństwa Czerwcowe.
 6. 5 czerwca w środę o godz. 19.00 w Wieczerniku spotkanie rodziców dzieci klas II szkoły podst., którzy pragną w przyszłym roku rozpocząć przygotowania do I Komunii św. w naszej parafii.
 7. Różaniec przebłagalny za grzechy aborcji w czwartek o godz. 16.30 przy ul. Hawelańskiej.
 8. Od piątku, 31 maja rozpoczynamy Nowennę przed Niedzielą Zesłaniem Ducha Św. Będzie ona połączona z nabożeństwem majowym, a później czerwcowym.
 9. Organizujemy wyjazd na XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 – 1 czerwca oraz na Diecezjalne Dni Młodzieży w Rokitnie – 15 czerwca. Zapisy w zakrystii i u ks. Pawła.
 10. W sobotę, 1 czerwca, Diecezjalny Dzień Dziecka w Rokitnie. Zapraszamy do wspólnego. Zapisy i szczegóły w zakrystii lub u s. Aldony.
 11. Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny dn. 9.06. Rozpoczęcie o godz. 14.30
  w parafii pw. św. M.M. Kolbego przy ul. Czereśniowej, później przemarsz na Plac JPII, Koronka do Bożego Miłosierdzia i festyn. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 12. W naszej parafii rozpoczął działalność Klub Seniora „Aktywna Jesień”. Zapraszamy do udziału w spotkaniach w każdą środę o godz. 16.30 – wejście od strony Żabki
 13. Wspólnota neokatechumenatu zaprasza na katechezy w Wieczerniku w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00, a dzisiaj o godz. 16.00 na ewangelizację do Parku Górczyńskiego.
 14. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz każdy gest życzliwości. Życzymy także błogosławionego tygodnia.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Wojciech Semeniuk, Stanisław Małachowski, Marek Nogal. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 17. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: meczennicy.pl

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest