Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24 czerwca A.D.2018

Ty, dziecię, zwać się będziesz prorokiem Najwyższego, gdyż pójdziesz przed Panem przygotować Mu drogę.
(Łk 1,76)

 

 1. Dzisiaj uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. Rozpoczynamy wakacje – czas odpoczynku i różnych wyjazdów. Przypominamy o odpowiednim stroju w miejscach kultu, nawet wtedy, gdy tylko będziemy je zwiedzali. Prosimy, by rodzice zatroszczyli się o możliwość korzystania z niedzielnej Mszy św. dla swoich dzieci w czasie wakacyjnego wypoczynku.
 3. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 16:00. Zapraszamy natomiast na Msze o godz. 20:00.
 4. Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym czynna będzie we wtorki i środy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej a w soboty w godz. 8:30 – 10:00.
 5. We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii.
 6. W środę imieniny Księdza Prałata. Msza św. w jego intencji o godz. 18:00.
 7. W czwartek na Mszy wieczornej będziemy modlić się za ojczyznę.
 8. W czwartek godzina święta od godz. 23:00 do 24:00.
 9. Decyzją Ks. Bpa z dniem 24 sierpnia z naszej parafii odchodzą: Dominik do parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Sulechowie i ks. Marcin do parafii pw. Św. Jadwigi w Zielonej Górze.
  Msza św. o Boże błogosławieństwo w nowych parafiach zostanie odprawiona 23 sierpnia o godz. 18:00.
 10. W przyszłą niedzielę, 1 lipca br. rocznica pożaru Gorzowskiej Katedry. Zapraszamy o godz. 10.30 do kaplicy katedralnej, gdzie zostanie odprawiona Msza św. za tych, którzy troszczą się o odbudowę Katedry i w intencji wszystkich ofiarodawców. Wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy na plac przy Katedrze obok Białego Krzyża do udziału w modlitwie o Boże błogosławieństwo w dziele odbudowy. Ponadto w piątek 29 czerwca o godz. 11.00 w muzeum przy ul. Warszawskiej 35, zostanie otwarta wystawa pt.: „Archeologia niebiańska; wyniki prac archeologicznych na wieży kościoła katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim – w rocznicę pożaru.
 11. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Gorzowa na Jasną Górę w dn. 31.07 – 12.08. Szczegółowe informacje u ks. Bartłomieja.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa niedzielnego.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest