Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia A.D.2019

Obraz: Hans Memling – Tryptyk Zmartwychwstania Pańskiego

 

Aklamacja (1 Kor 5,7b-8a)
Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha. Odprawiajmy nasze święto w Panu.

 

 1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w II Dzień Świąt, także według porządku niedzielnego.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny taca przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 3. Osiem pierwszych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Paschy, która kończy się Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W czasie wielkanocnym paschał – jako symbol Jezusa Chrystusa Światłości świata – stoi obok ołtarza aż do Niedzieli Zesłania Ducha Św. włącznie. Krzyż ołtarzowy w tym czasie przyozdobiony jest czerwoną stułą na znak zmartwychwstania Jezusa.
 4. W piątek w Oktawie nie obowiązuje post.
 5. W Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 6. Także w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną CARITAS Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 7. Pragniemy poinformować, że Pani Grażyna Moszczyńska – prezes Gorzowskiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona, które działa przy naszej parafii, otrzymała wyróżnienie „Kapituły Człowiek człowiekowi 2019” za świadectwo ewangelicznej postawy wobec bliźniego. Gratulujemy.
 8. W pierwszą niedzielę maja (5.05) odbędzie się pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do Seminarium. Do wyjazdu zapraszamy wszystkich zatroskanych o sprawę powołań. Zapisy w zakrystii.
 9. W przyszły czwartek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Braci Męczenników z Międzyrzecza w int. Ojczyzny – o godz. 17.30
 10. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 11. Za nami Wielki Post i Triduum Paschalne. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy wzięli czynny udział w przeżywaniu tego czasu i zaangażowali się w przygotowanie i uświetnienie liturgii.
 12. Z okazji Świat Wielkanocnych życzymy pokoju w sercu i radosnego przeżywania czasu łaski. Niech zmartwychwstały Chrystus błogosławi naszym rodzinom.
 13. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: meczennicy.pl

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest