Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia, Niedziela Świętej Rodziny – 29 grudnia A.D.2019

Aklamacja (Kol 3, 15a. 16a)
W sercach waszych niech panuje pokój Chrystusowy;
słowo Chrystusa niech w was mieszka w całym swym bogactwie.

 

 1. Dzisiaj Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia, Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00.
 2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy zespół ZBRUCZ z Tarnopola. Dziękujemy za uświetnienie liturgii. Zespół koncertuje na rzecz dzieci, których rodzice są na wojnie Donbasie.
 3. W środę – 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Jest to święto nakazane, więc porządek mszy św. jak w każdą niedzielę.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II za powołania o godz. 17.30. W piątek jak zwykle zapraszamy na całodzienną adorację przed Najśw. Sakramentem, spowiedź św. od godz. 15.00 a także nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Z posługą sakramentalną chorych odwiedzi ks. Jerzy i ks. Piotr.
 5. W tym tygodniu we wtorek i w środę będzie nieczynna Kancelaria Parafina.
 6. 31 grudnia, we wtorek, zapraszamy na Mszę św. dziękczynno-błagalną o godz. 18.00 z podziękowaniem za wszelkie dobro doświadczone w minionym roku i z prośbą o Boże błogosławieństwo w przyszłym. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające.
 7. Od 2 stycznia rozpoczynamy drugą część wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Prosimy, aby przygotować stół nakryty białym obrusem, Pismo św., krzyż, kropidło. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów od religii oraz dzienniczków do bierzmowania.
 8. Nauki przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w poniedziałek oraz we wtorek – 6 i 7 stycznia – o godz. 18.45. Wejście od strony Żabki.
 9. W przyszłą niedzielę – 5 stycznia – koncert kolęd Małych Gorzowiaków po Mszy św. o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach. Po koncercie można złożyć ofiarę do puszek na działalność zespołu.
 10. Zapraszamy na VI edycję Orszaku Trzech Króli – 6 stycznia 2020 roku. Rozpoczęcie o godz. 13.00 przed Filharmonią Gorzowską a zakończenie na Palcu Grunwaldzkim. Szczegóły na ulotkach oraz na plakatach.
 11. Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Mszę św. pod przewodnictwem Bpa Tadeusza Lityńskiego w intencji pracowników gorzowskiej oświaty oraz spotkanie opłatkowe we wtorek – 7 stycznia – o godz. 18.00 w naszej parafii.
 12. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii oraz za każdy gest życzliwości. Życzymy błogosławionego, nowo rozpoczętego tygodnia.

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest