Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 31 grudnia A.D.2017

Sercami waszymi niech rządzi Chrystusowy pokój, Słowo Chrystusa niech w was przebywa
z całym swym bogactwem.
(Kol 3,15-16)

 

 

 1. Dzisiaj niedziela w Okresie Narodzenia Pańskiego, Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza św. w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii o godz. 10:30. Młodzież z Oazy będzie sprzedawała róże, które małżonkowie mogą wręczyć swoim żonom.
 2. Jutro, poniedziałek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok, Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Święto nakazane – przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 7:30 i 16:00 – pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 3. Od wtorku rozpoczynamy dalszy ciąg Wizyty Duszpasterskiej zwana kolędą.
 4. Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II o powołania i za już powołanych w czwartek o 17:30.
 5. W czwartek zapraszamy na „Godzinę Świętą“ od 23:00-24:00.
 6. Opłatek dla wszystkich grup parafialnych w piątek po Mszy św. wieczornej w Wieczerniku. Serdecznie zapraszamy.
 7. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego. Święto nakazane. W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego – oprócz Mszy św. o godz. 16:00. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca zebrana w tym dniu przeznaczona jest na działalność Misyjną Kościoła. W tym dniu zapraszamy na Orszak Trzech Króli o godzinie 14:00, który wyruszy sprzed Katedry. Nasza parafia jak co roku idzie w grupie czerwonej. Zapraszamy na różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne w Wieczerniku.
 9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Księża swoich chorych odwiedzą w pierwszą sobotę lutego.
 10. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego – kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo wody.
 11. Kancelaria w tym tygodniu czynna we wtorek i w  środę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sobotę kancelaria nieczynna.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: *„Niedziela“ – numer poświęcony postaci Prymasa Tysiąclecia – Kard. Stefana Wyszyńskiego w związku z uznaniem heroiczności cnót.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest