Niedziela Chrztu Pańskiego – 11 stycznia A.D.2020

Aklamacja (Mk 9, 7)
Otwarło się niebo i zabrzmiał głos ojca: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 

 1. Dzisiaj niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 koncert kolęd zespołu Serce Uwielbienia.
 3. W sobotę – 18 stycznia – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. Także w przyszłą sobotę po Mszy św. wieczornej koncert kolęd zespołu Kolędanova.
 5. W przyszłą niedzielę uczniowie Szkoły Katolickiej podczas Mszy o 12.00 wystawią jasełka, a przez całą niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz Róży Krygier – córki jednej z nauczycielek tej szkoły.  W czwartym tygodniu życia zachorowała na ropne zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych z rozwijającym się zespołem niewydolności wielonarządowej.
  W tym roku pojawiła się szansa, że nowoczesna, intensywna rehabilitacja pozwoli jej stanąć na nogi. Niestety koszt miesiąca rehabilitacji to ok. 28 000 zł., a potrzeba kilku miesięcy.
 6. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek – 13 stycznia – o godz. 18.30 w kościele.
 7. W środę – 15 stycznia – dzień imienin Ks. Biskupa-Seniora Pawła Sochy CM. Prosimy o modlitwę w int. Solenizanta.
 8. W czwartek o 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity w int. spraw trudnych i beznadziejnych.
 9. W parafii trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Prosimy, aby przygotować stół nakryty białym obrusem, Pismo św., krzyż, kropidło. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów od religii oraz dzienniczków do bierzmowania.
 10. W styczniu w czasie trwania „kolędy” Kancelaria Parafialna czynna według następującego porządku: wtorek i środa o godz. 19.00 do 20.30 a w sobotę od 8.30 do 10.00.
 11. Spotkanie przedpielgrzymkowe osób wyjeżdżających do Francji odbędzie się w niedzielę – 26 stycznia – po Mszy św. godz. 18.00 w Sali Papieskiej (wejście od strony Żabki).
 12. Parafia pw. św. Józefa organizuje kurs przedmałżeński w Zespole Szkół nr 12 przy ul. Śląskiej 20. Rozpoczęcie 8 lutego o godz. 9.00.
 13. W związku z 34 rocz. śmierci ks. Bpa Wilhelma Pluty zapraszamy na Mszę św., której będzie przewodniczył ks. Bp Tadeusz Lityński w niedzielę – 26 stycznia – o godz. 12.00.
 14. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 15. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Alfred Łagosz.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii oraz za każdy gest dobroci. Życzymy błogosławionego tygodnia.

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest