IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca A.D.2023

Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną, będzie miał światło życia. (J 8, 12)

 

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, tzw. Laetare. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. W kaplicy MB Nieustającej Pomocy zostały wystawione kosze CARITAS na żywność oraz po każdej Mszy św. zbiórka pieniędzy do puszek i sprzedaż wielkanocnych paschalików. Zebrane środki oraz żywność zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe dla dzieci w piątki o godz. 17.00, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej oraz na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15 z obrzędem ucałowania krzyża, podczas którego będzie możliwość złożenia ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Drogę Krzyżową w najbliższy piątek poprowadzi oaza młodzieżowa.
 3. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP obchodzimy wyjątkowo jutro, 20 marca. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo za wstawiennictwem św. Józefa w int. kościoła w Polsce.
 4. W sobotę rozpoczynamy rekolekcje parafialne do środy włącznie. W niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Zachęcamy do wielkopostnej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a we wtorek dodatkowo od 16.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 20.00. Rekolekcje poprowadzi o. Ireneusz Byczkiewicz.
 5. Także w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia, podczas Mszy św. o godz. 18.00 możliwość podjęcia tzw. Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje zostały wyłożone na stoliku z gazetami.
 6. Również w sobotę zapraszamy na dzień skupienia dla pielgrzymów i darczyńców Pieszej Pielgrzymki Gorzowskiej o godz. 17.00 do Białego Kościółka. Tego dnia także w Wieczerniku w godzinach od 11.00 do 13.00 warsztaty „Jajko wielkanocne” – zapraszamy. Szczegóły na plakacie.
 7. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Braci Męczenników w int. Ojczyzny.
 8. Także w czwartek Biblioteka Miejska i Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na spotkanie autorskie z ks. dr hab. Andrzejem Dragułą o jego książce „Syn Marnotrawny. Biografia Ocalenia”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w BM. Zapraszamy też na Mszę św. o godz. 18.00 do naszego kościoła z homilią ks. Draguły.
 9. W piątek – 31 marca, II Gorzowskie Misterium Męki Pańskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.30, a godz. 20.45 inscenizacja Misterium Męki Pańskiej na Wzgórzu Papieskim. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 oraz Drogi Krzyżowej dla dorosłych.
 10. Zapraszamy na Marsz Papieski – 2 kwietnia w 18. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w Katedrze i po Mszy św. przejście ulicami miasta do pomnika papieskiego przy naszej parafii.
 11. Także w niedzielę – 2 kwietnia, schola dziecięca i ministranci będą rozprowadzali palmy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd scholi i ministrantów.
 12. Do 2 kwietnia w bocznych kaplicach wystawione są ikony napisane przez p. Ewę Szlempo. Zapraszamy do oglądania i nabywania.
 13. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 14. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Krzysztof Krotowski, Daniela Teodorowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 15. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest