IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca A.D.2018

Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.
(J 3, 16)

 

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu tak zwana laetare. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali – dzisiaj o godz. 17:15.
 2. Dzisiaj po Mszach św. Oaza Dzieci Bożych sprzedaje torebki na prezenty, Ofiary będą przeznaczone na rozwój wspólnoty ODB przy naszej parafii. Odnowa w Duchu Świętym będzie także rozprowadzała ozdoby wielkanocne na cele ewangelizacyjne.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w nowennie za wstawiennictwem św. Józefa, która rozpoczęła się wczoraj. Nowenna potrwa do 19 marca. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy modlić się za Jego wstawiennictwem codziennie po wieczornej Mszy św.
 4. We wtorek 13 marca, V rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 5. Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Rity w czwartek o godz. 17:30.
 6. Zapraszamy do udziału w Drogach Krzyżowych. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16:30 a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych i młodzieży. Podczas nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do bożego grobu.
 7. Nowenna Pompejańska w intencji naszej parafii w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej. W ramach nabożeństwa będziemy modlić się intencji naszej Diecezji i trwającego Synodu Diecezjalnego.
 8. W sobotę 17 marca Inauguracja Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Zielonej Górze. Wyjazd z naszej parafii w sobotę o 8:30. Wyjazd spod kościoła. Koszt wyjazdu 20 zł. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Rekolekcje wygłosi o. Stanisław – Redemptorysta. Plan rekolekcji dostępny na tablicy ogłoszeń i w internecie.
 10. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy księdza Dominika w przyszłą niedzielę o godz. 13:15.
 11. W przyszłą niedzielę Szkoła Katolicka będzie sprzedawała palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na modernizację ogrzewania budynku szkoły.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  *”Niedziela“ – a w niej: o pontyfikacie papieża Franciszka.
  *”Gość niedzielny” – a w nim: o ograniczeniu handlu w niedzielę.
 13. Odnowa w Duchu Świętym wraz z Ks. Antonim zaprasza na rekolekcje „Nowe życie w Duchu Świętym”, wszystkich tych, którzy pragną doświadczyć obecności żywego Jezusa w swoim życiu. Spotkania w każdy czwartek po Mszy św. w Wieczerniku.
 14. Bracia z pierwszej Wspólnoty Neokatechumenalnej wraz z Księdzem Proboszczem i Katechistami zapraszają na uroczyste Wyznanie Wiary, które odbywać się będzie podczas Liturgii Nieszporów w każdy wtorek Wielkiego Postu o godz. 19:15.
 15. PZC informuje, że w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak Pomagam” dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek na pomoc potrzebujący. Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz na żywność przeznaczoną do paczek świątecznych. Od dzisiaj można zakupić świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Cały dochód ze świec przeznaczona będzie na pomoc w Syrii.
 16. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie można złożyć podpis pod petycją w sprawie otwarcia cmentarza przy ul. Warszawskiej do bieżących obrzędów pogrzebowych.
 17. Zachęcamy do przekazania 1% dla Diecezjalnej Caritas. W formularzu PIT należy podać́ numer KRS organizacji pożytku publicznego, na którą̨ chcemy oddać́ nasz 1%. Numer KRS naszej Caritas to: Szczegóły na plakatach, kalendarzykach oraz na stronie www.caritaszg.pl.
 18. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Gorzowa do Rokitna lub do Myśliborza, która odbędzie się 23 marca. Rozpoczęcie przy Katedrze. Rejestracja uczestników przez internat. Szczegółowe informacje u Ks. Bartłomieja.
 19. Msza św. i pochówek dzieci poczętych a zmarłych przed urodzeniem odbędzie się 7 kwietnia o godz. 11:00 w Gorzowskim Domu Pogrzebowym przy dużym parkingu.
 20. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II przy ul. Kućki 1 prowadzi nabór na rok szkolny 2018/2019. Zostały jeszcze pojedyncze, ostatnie miejsca w klasie I i w starszych. Szkoła oferuje małe klasy, przyjazną i rodzinną atmosferę, zwiększoną liczbę godzin z języków obcych, wysoki poziom nauczania, bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych itp.
 21. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 22. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest