IV niedziela w Okresie Wielkanocnym – 12 maja A.D.2019

Aklamacja (J 10,14)
Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje,

 

 1. Dzisiaj IV niedziela w Okresie Wielkanocnym, Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna światowy tydzień modlitw o powołania.
 2. Jutro przypada 102. rocznica Objawień Fatimskich z tej racji zapraszamy na XIV Modlitwę za nasze miasto. Początek obchodów o godz. 18.45 Nabożeństwem Majowym w „Białym Kościele”, później przemarsz z figurą MB Fatimskiej i o godz. 20.00 uroczysta Msza św. w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy także dzisiaj na godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w int. miasta. Szczegóły na plakatach.
 3. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. wystąpi zespół Czeremszyna z Ukrainy. Zapraszamy też do wysłuchania krótkiego koncertu po liturgii. Zespół koncertuje na rzecz domów dziecka w Terespolu, na które będzie można złożyć ofiarę po występie.
 4. Także w przyszłą niedzielę spotkanie do Bierzmowania dla klas 8 szkoły podst. po Mszy św. o godz. 13.15.
 5. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe po mszach św. wieczornych.
 6. We wtorek Msza św. w int. ks. Macieja z okazji jego imienin o godz. 18.00.
 7. Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wyjazdu na apel jasnogórski do Rokitna w intencji powołań w najbliższy czwartek o godz. 19.00 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii.
 8. Także w czwartek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity w int. spraw trudnych i beznadziejnych – o godz. 17.30
 9. Nabożeństwo pompejańskie w piątek, 17.05, po nabożeństwie majowym.
 10. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 – 1 czerwca oraz na Diecezjalne Dni Młodzieży w Rokitnie – 15 czerwca. Zapisy w zakrystii i u ks. Pawła.
 11. W dniach od 17-19 maja w Poznaniu obywa się Kurs Ewangelizacyjny Filip dla młodzieży od 18 r. ż. Informacje na plakatach i u sióstr.
 12. Wspólnota neokatechumenatu zaprasza na katechezy w Wieczerniku w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00, a dzisiaj o godz. 16.00 na ewangelizację do Parku Górczyńskiego.
 13. Zapraszamy do wyjazdu na pielgrzymkę do Lichenia w dniach od 14-15 czerwca. Szczegóły i zapisy w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. przy ul. Warszawskiej.
 14. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz każdy gest życzliwości. Życzymy także błogosławionego tygodnia.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Zofia Stanisławska Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 17. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: meczennicy.pl

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest