IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia A.D.2022

Sen św. Józefa, Luca Giordano, 1700, Metropolitan Museum of Art, Nowy Jork

Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami. (Mt 1,18-24)

 

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. W zakrystii można nabyć pobłogosławione opłatki. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Roraty dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, w piątek ostatnie roraty dla dzieci.
 2. W tym roku kontynuujemy Wizytę Duszpasterską na tzw. zaproszenia. Karty zaproszeniowe wystawione są w kaplicy MB Nieustającej Pomocy, wypełnione karty – z dopisanym numerem kontaktowym – wrzucamy do odpowiedniej skrzynki wg adresu zamieszkania. Jest również możliwość zapisów przez formularz internetowy zamieszczony na plakacie, FB i stornie internetowej: meczennicy.pl. Przypominamy, że na „kolędę” zapisujemy się do dzisiaj. Wizytę Duszpasterską rozpoczniemy we wtorek – 27 grudnia, a szczegółowy plan podamy podczas ogłoszeń w I Dzień Świąt.
 3. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 uczniowie z KSP w kruchcie organizują kiermasz ozdób świątecznych.
 4. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Braci Męczenników w int. Ojczyzny.
 5. Barnaba odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w piątek – 23 grudnia od godz. 11.00.
 6. Także w piątek, oaza młodzieżowa zaprasza na wspólną Mszę św. roratnią o godz. 18.00.
 7. W sobotę – 24 grudnia, Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie zachowując wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu. Zapraszamy na Msze św. pasterskie o godz. 19.30 (szczególnie zapraszamy rodziny i dzieci), 21.00, 22.30 i 24.00.
 8. Za tydzień Uroczystość Bożego Narodzenia Pańskiego. Msze św. I i II Dzień Świąt, jak w każdą niedzielę.
 9. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Halina Jamołowicz, Mirosław Klejbach, Honorata Jabłońska. W ich intencji: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 10. Życzymy błogosławionego IV tygodnia adwentu.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest