III Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia A.D.2021

Aklamacja (Łk 24, 32)
Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz.

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby gorliwiej sięgać w tym tygodniu po Pismo Święte oraz obdarowywać nim dzieci i młodzież z okazji wydarzeń religijnych.
 2. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w maseczkach ochronnych oraz przy zachowaniu stosownej odległości. Limit osób, które mogą jednocześnie przebywać, to 70. Przy wejściu do zakrystii można przyjąć Komunię św. w postawie stojącej na rękę.
 3. Informujemy, że termin Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii nie uległ zmianie. Uroczystość ta odbędzie się 9 maja w czterech grupach na Mszach św. o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 13.15.
 4. Coroczna zbiórka publiczna na rzecz hospicjum św. Kamila w Gorzowie z powodu epidemii nie odbędzie się w tradycyjny sposób. Zachęcamy do wsparcia tej instytucji poprzez wirtualną puszkę dostępną na stronie hospicjum-gorzow.pl lub przez wpłaty na konto. Szczegóły na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.
 5. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej do uroczystości Najświętszej Trójcy, czyli do  05. Jest to obowiązek wynikający z przykazań kościelnych.
 6. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo za wstawiennictwem św. Józefa w poniedziałek o godz. 17.30. Przypominamy, że w roku poświęconym temu świętemu możemy zyskać dodatkowe odpusty, a w czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Pierwszych Męczenników Polski w intencji Ojczyzny.
 7. W piątek uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również dzień imienin ks. Jerzego, dlatego zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta o godz. 18.00
 8. Przyszła niedziela (25.04) to Niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitw o powołania do służby Bożej. Tego dnia odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne dla rodziców młodzieży z 8 klas przygotowującej się do Bierzmowania. Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 13:15, a później spotkanie.
 9. W sobotę 24. 04 rozpocznie się Studium nad Małżeństwem i Rodziną w Zielonej Górze. Początek o godz. 10.45 w kaplicy przy kościele pw. Ducha Świętego. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez elektroniczny formularz na stronie www.dlarodziny.zg.pl
 10. Do nabycia jest prasa: Niedziela i Gość Niedzielny. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Leszek Foltyn, Irena Więsławska i Władysława Franckiewicz. W ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 12. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest