I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego A.D.2023

Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. (Mt 4,4b)

 

 1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Ukrainę.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe dla dzieci w piątki o godz. 17.00, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej oraz na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15 z obrzędem ucałowania krzyża, podczas którego będzie możliwość złożenia ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Dzisiaj także o godz. 17.00 w Wieczerniku spotkanie wszystkich tych, którym na sercu leży trzeźwość narodu oraz, którzy zmagają się z problemem alkoholowym w swoim najbliższym otoczeniu, a o godz. 19.00 spotkanie oazy dorosłych.
 4. Od jutra przez cały Wielki Post – od poniedziałku do piątku – zapraszamy na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 6.00 w kościele.
 5. W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne-organizacyjne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z Grupy Starszej (8 klasy). Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 13.15, a później spotkanie.
 6. Także w przyszłą niedzielę imieniny Bpa Pomocniczego Adriana Puta. Pamiętajmy w modlitwie o solenizancie.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja przed Najśw. Sakramentem oraz nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II za powołania o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00 w int. ministrantów, lektorów i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Paradyża i Margaretek w Sali JPII. W piątek także całodzienna adoracja, spowiedź św. od godz. 00 a także nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych według stałego porządku.
 8. Nasza parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Medjugorie w terminie od 25.06 do 02.07. Więcej szczegółów na plakacie i u ks. Barnaby.
 9. Rozpoczęły się zapisy na oazy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji na stronie na ulotkach wyłożonych na stoliku oraz u ks. Pawła.
 10. W dniach od 15 do 16 kwietnia zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Warszawy i Niepokalanowa. Szczegóły na plakatach i u sióstr.
 11. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 12. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Jan Stajkowski, Lucyna Szatkowska, Franciszek Chmielewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 13. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest