Peregrynacja figury Matki Bożej Niepokalanego Serca Maryi

Z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich, 11 stycznia br. Ojciec Święty Franciszek w Watykanie pobłogosławił sześć figur Niepokalanego Serca Maryi i posłał je na sześć kontynentów. Celem peregrynacji jest przypomnienie światu naglącego wezwania Matki Bożej o modlitwę i wynagrodzenie za grzechy. Papież ogłosił łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, która towarzyszy peregrynacji.

Serdecznie zapraszamy kapłanów i wiernych do udziału w uroczystościach peregrynacyjnych w Parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. w dniu 14 września br. (czwartek).

Początek peregrynacji o godz. 17.00 powitanie Figury, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa (część chwalebna). Podczas różańca każdy wierny będzie mógł złożyć własną różę (koloru białego) jako swój znak dziękczynienia lub prośby. O godz.18.00 Msza Święta i Akt poświęcenia rodziny Sercom Jezusa i Maryi oraz możliwość przyjęcia szkaplerza.

Podczas Komunii misjonarze będą rozdzielać wiernym wizerunki Serc Jezusa i Maryi wraz z tekstem i formularzem Aktu poświęcenia Świętej Rodzinie z Nazaretu. Wypełnione formularze będą przekazane Ojcu Świętemu Franciszkowi w Rzymie, 27 listopada br. Na zakończenie Jubileuszu 100 rocznicy Objawień Fatimskich. Papież udzieli wtedy swego błogosławieństwa wszystkim, którzy wypełnili formularze na znak zawierzenia swojej rodziny Sercom Jezusa i Maryi.

Po Eucharystii nocna adoracja z modlitwą prowadzoną przez poszczególne grupy parafialne. Następnego dnia 15 września o godz. 7.00 Msza Święta i pożegnanie Figury Matki Bożej.

Poleć znajomym
  • gplus
  • pinterest