MEDJUGORIE 24.06 – 01.07.2023 – zapisy

Medjugorie przybywający tam pielgrzymi nie mieli wątpliwości, że miejsce to jest naznaczone szczegól obecnością Matki Bożej, czego dowodem są, m.in. doświadczenie głębokiego pokoju oraz liczne nawrócenia. Kult maryjny w Medjugorie został oficjalnie uznany przez Stolicę Apostolską. Pielgrzymka do Medjugorie to doskonała okazja, by poznać nie tylko perełki Bośni i Hercegowiny, ale także najpiękniejsze miasta Chorwacji oraz jej rajską przyrodę.

ZAPISY I INFORMACJE: KS BARNABA DĘBICKI 663 178 142
Parafia pw Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp

MAŁGORZATA KORBANEK 697 026 929

MEDJUGORIE
24.06 01.07.2023
2.390 zł + 140 euro
płatne na miejscu

min. 40 os.

Ulotka – pobierz

 

Dzień 1
Przyjazd na lotnisko, odprawy, przelot na Bałkany i rozpoczęcie pielgrzymki do Medjugorie.
Odprawy, przejazd do Bośni i Hercegowiny na kolację (jeśli godzina przylotu na to pozwoli) i nocleg.

Dni 2 7
Pobyt w Medjugorie: każdego dnia śniadanie, kolacja, możliwość udziału we Mszy św., modlitwie różańcowej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu.
Podczas pobytu: zapoznanie z miejscami kultu w Medjugorje, wspólne wejście na Križevac (nabożeństwo drogi krzyżowej), wejście na Podbrdo zwane Górą Objawień i modlitwa różańcowa oraz odwiedziny w jednej ze wspólnot działających w Medjugorie (np. Cenacolo)
Proponujemy dzień wypoczynku na pięknych plażach Morza Adriatyckiego z możliwością kąpieli morskich i słonecznych, spacerów urokliwymi
uliczkami, wizyt w miejscowych restauracjach) oraz udział w wycieczkach fakultatywnych:

wyjazd do Mostaru orientalne Stare Miasto i słynny Most (obiekt z Listy UNESCO) 25 euro, min. 20 os.,

wycieczkę nad wodospady w okolicy Medjugorie (możliwość kąpieli) oraz do Tihaljiny gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych figur Matki Bożej 25 euro, min. 20 os.,

rejs po Adriatyku z czasem na plażowanie oraz lokalnymi napojami i lekkim lunchem na pokładzie 50 euro, min. 20 os.,

wycieczkę do Sarajewa stolicy Bośni i Hercegowiny. Dojazd tam odbywa się wspaniałą, widokową drogą przez Góry Dynarskie. Zwiedzanie: przejazd główną ulicą miasta zwaną od czasów wojny Aleją Snajperów, miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda prowadzącego do wybuchu I Wojny Światowej, dawna synagoga, neogotycka katedra pw. Serca Jezusowego, Dugi Bezistan szesnastowieczny islamski bazar,
Baščaršija główny rynek miejski, pochodzący z czasów osmańskich (50 euro , min. 20 os.). Możliwość zmiany na Dubrownik (60 euro)

wieczór bałkański z degustacją tradycyjnej kuchni połączony z rejsem łódkami po kanałach rzeki Neretwy (cena uzależniona od wybranego menu)

Dzień 8
Śniadanie i transfer na lotnisko, odprawy i przelot powrotny. Lądowanie, zakończenie pielgrzymki do Medjugorie.

 

 

Poleć znajomym
  • gplus
  • pinterest