Informacje dot. formy Pierwszej Komunii Świętej 2020

W związku z pytaniami dotyczącymi uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w tym roku przypominamy, że w naszej parafii została ona przesunięta na niedzielę 13 września 2020 roku. Mamy nadzieję, że obostrzenia związane z pandemią zostaną do tego czasu złagodzone i możliwym będzie przygotowanie dzieci do grupowego przeżycia Pierwszej Spowiedzi Świętej i Pierwszej Komunii Świętej.

Jako duszpasterze rekomendujemy formę grupowej uroczystości. Dziecko we wspólnocie klasowej czuje się raźniej i bezpieczniej. Ważny wymiar ma również wspólne przygotowanie, a później przeżycie „białego tygodnia” oraz pielgrzymki do Rokitna. Zachęcamy, aby z tej formy korzystać.

Jednak program duszpasterski przyjęty w naszej diecezji daje możliwość organizacji indywidualnego przygotowania i udzielenia dziecku sakramentów pokuty i pojednania oraz Pierwszej Komunii Świętej:

„Przygotowanie i celebracje mogą odbywać się tylko w kościele z uwzględnieniem limitu osób i dystansu. W przygotowaniach można roztropnie wykorzystywać także komunikację on-line. Czas przygotowań nie może być krótszy niż miesiąc i może rozciągnąć się nawet na okres wakacyjny”.

Docierają do nas głosy o różnych sytuacjach losowych rodzin, dla których taka forma jest korzystniejsza. Przy obecnej ilości dzieci w naszej parafii możliwym jest zorganizowanie tej uroczystości w małych grupach z uwzględnieniem limitu osób w naszym kościele. Byłaby ona kierowana do najbliższej rodziny, której przy obecnych ograniczeniach liczba nie mogłaby przekraczać 10 osób. Termin zostanie ustalony po zgłoszeniu wszystkich chętnych. Wstępnie planujemy je na soboty czerwca i lipca. Zainteresowanych taką formą Pierwszej Komunii Świętej odsyłamy do  formularza, gdzie można się zapisać. Kliknij tutaj, aby otworzyć formularz zapisowy

Zapisy trwają do niedzieli 17 maja 2020 roku.

Pytania i wątpliwości można kierować e-mailowo pod adres: komuniaumeczennikow@gmail.com

Poleć znajomym
  • gplus
  • pinterest