XXIV Niedziela Zwykła – 17 września A.D.2023

Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. (J 13, 34)

 

 1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła. Kolejna rocznica radzieckiej agresji na Polskę w 1939 r. Obchodzimy Dzień Sybiraka. Dziękujemy za wspólny udział w Eucharystii.
 2. Dziś w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Mieszka I o godz. 18.30 odbędzie się kurs przedmałżeński. Następne spotkania w tygodniu o godz. 19.00.
 3. Dziś po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na KUL oraz IFT w naszej diecezji.
 4. Jutro 18.09 wspomnienie św. Stanisława Kostki patrona Polski i młodzieży. Odpust w parafii w Różankach.
 5. Hospicjum św. Kamila, które obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego w czwartek 21.09 o godz. 15.00 w naszym kościele.
 6. W czwartek 21.09. w kawiarni „Niebo w Mieście” spotkanie Gorzowskiego Duszpasterstwa Nauczycieli.
 7. W czwartek również w naszym kościele o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Rity.
 8. 23.09 w sobotę odbędzie się „Gorzowskie Pielgrzymowanie”. Rozpoczęcie o godz. 8.00 w kościele św. Wojciecha. Zakończenie ok. godz. 15.00 w Bogdańcu. Trasa liczy ok. 23 km. Szczegóły na plakatach.
 9. Zapraszamy na VI Diecezjalną Pielgrzymkę Pokutną z Ośna Lubuskiego do Górzycy, która odbędzie się w sobotę 30.09. Początek o godzinie 8.00. Szczegóły na plakacie.
 10. 07.10 odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna pod hasłem „Nikt nie ma większej miłości”. Podczas tej uroczystości zostaną wprowadzone relikwie bł. rodziny Ulmów. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii.
 11. Drodzy Parafianie bardzo często przychodzicie do nas do zakrystii lub kancelarii z prośbą o jak najszybsze odprawienie Mszy Świętej w pilnej potrzebie. Niestety nie zawsze mamy możliwość spełnienia tej prośby, ponieważ według prawa kanonicznego kapłan może odprawić Eucharystię tylko w jednej intencji. Stąd Ksiądz Biskup w oparciu o dekret papieski wyraził zgodę byśmy raz w tygodniu odprawili Mszę świętą w wielu intencjach. Wówczas jeden kapłan może sprawować Eucharystię jednocześnie w wielu intencjach. W naszej parafii taka Msza święta będzie sprawowana w każdą środę o 18.00. W Mszy świętej zbiorowej możemy polecać Bogu zarówno żywych jak i zmarłych.
 12. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest Niedziela i Gość Niedzielny.
 13. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławieństwa Bożego.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest