XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca A.D.2023

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.
(Mt 11,25)

 

 1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Po każdej błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
 2. Zapraszamy do udziału w 41 Pieszej Pielgrzymce z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę w dniach od 31.07 do 12.08. Szczegóły na plakacie. Można składać intencje w ramach dzieła duchowego pielgrzymowania do skrzynki na ołtarzu św. J. B. Molla.
 3. Od jutra zapraszamy duchowych pielgrzymów oraz wszystkich sympatyków Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na Apele Jasnogórskie w int. pielgrzymów. Rozpoczynamy o godz. 20.45. w kaplicy MB Nieustającej Pomocy w naszym kościele.
 4. Jest możliwość wzięcia udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki. Wyjazd 11.08 o godz. 21.45, a powrót 13.08 nad ranem. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 5. We worek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w int. Ojczyzny i osób uzależnionych. We wtorek również rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W modlitwach pamiętajmy o obrońcach naszej Ojczyzny.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja przed Najśw. Sakramentem oraz nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II za powołania o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00 w int. ministrantów, lektorów i ich rodziców.
  W piątek także całodzienna adoracja, spowiedź św. od godz. 15.00 a także nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych według stałego porządku.
 7. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna czynna jest we wtorki od godz. 19.00 do 20.30 oraz w soboty o godziny 8.30 do 10.00
 8. Nauki przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w poniedziałek oraz we wtorek – 7 i 8 sierpnia – o godz. 18.45 w Wieczerniku.
 9. W dniach od 18 do 19 lipca przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje z o. Bashoborą. Dziękujemy uczestnikom i organizatorom.
 10. Zapraszamy do udziału w jednodniowej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja do Torunia. Wyjazd autokarem w sobotę o godz. 6.00 sprzed Białego Kościółka. Zapisy w parafii Ojców Kapucynów.
 11. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 12. W tym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: śp. Daniela Złoch i Ilona Maniak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 13. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień w pracy i na wakacjach.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest