XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca A.D.2023

Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.

 

 1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj także rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – patrona kierowców
  i podróżnych. Za tydzień błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00.
 3. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo w int. Ojczyzny za wstawiennictwem św. Braci Męczenników.
 4. Zapraszamy do udziału w 41 Pieszej Pielgrzymce z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę w dniach od 31.07 do 12.08. Szczegóły na plakacie. Można składać intencje w ramach dzieła duchowego pielgrzymowania do skrzynki na ołtarzu św. J. B. Molla.
 5. Zapraszamy także duchowych pielgrzymów oraz wszystkich sympatyków Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na codzienne Apele Jasnogórskie w int. pielgrzymów. Rozpoczynamy 31 lipca w poniedziałek o godz. 20.45. w kaplicy MB Nieustającej Pomocy w naszej świątyni.
 6. Jest możliwość wzięcia udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki. Wyjazd 11.08 o godz. 21.45, a powrót 13.08 nad ranem. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 7. Nauki przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w poniedziałek oraz we wtorek – 7 i 8 sierpnia – o godz. 18.45 w Wieczerniku.
 8. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna czynna jest we wtorki od godz. 19.00 do 20.30 oraz w soboty o godziny 8.30 do 10.00
 9. W czasie urlopu nie zapomnijmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św., chrześcijańskiej wrażliwości i godnym stroju w miejscach sakralnych.
 10. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz „Drogi Misyjne”
 11. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. Grażyna Łazarska-Lizoń. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 12. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień w pracy i na wakacjach.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest