VI niedziela zwykła – 11 lutego A.D.2024

Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.  (Mt 4,23)

 

 1. Dzisiaj VI niedziela zwykła. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii z Tarnopola zespół TaRuta, który zbiera ofiary do puszek na potrzeby sierocińca w Tarnopolu, dlatego zbiórka do puszek na Hospicja naszej diecezji odbędzie się za tydzień.
 3. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Nabożeństwo w intencji chorych dzisiaj w naszej parafii po Mszy św. o godz. 18.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. Zapraszamy do wzięcia udziału w mini rekolekcjach pisania ikony krzyża św. Franciszka San Damiano. Odbędą się one w pierwsze 5 sobót Wielkiego Postu. Jest możliwość wysłuchania katechezy o krzyżu o godz. 10.00 w te soboty. Zapisy u ks. Barnaby.
 5. W środę Popielec, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas pokuty, nawrócenia i przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Msze święte w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 20.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne.
  Drogi Krzyżowe dla dzieci w piątki o godz. 17.00, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej.
  Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15 z obrzędem ucałowania krzyża, podczas którego będzie możliwość złożenia ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. 26 lutego o godz. 19.00 istnieje możliwość wyjścia do centrum handlowego feeria ma film „Wybrani”. Cena biletu 15 zł. Możliwość zapisów w zakrystii.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.
 9. W tym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej Halina Pawłowska, Anna Bobrowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 10. Życzymy wszystkim Błogosławionego Tygodnia.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest