Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 24 listopada A.D.2019

Aklamacja (Mk 11,10)
Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.

 

 1. Dzisiaj ostatnia Niedziela Zwykła, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kończymy rok liturgiczny. Jest to także święto patronalne naszego seminarium, dlatego gościmy w naszej parafii dk. Dawida, który na każdej Mszy św. głosi Taca z dzisiaj przeznaczona jest na Seminarium. W związku z przygotowaniem do koronacji MB Paradyskiej przy wyjściu z kościoła można nabyć cegiełki i dobrowolną ofiarę na ten cel złożyć za tydzień w zakrystii. Zapraszamy także na nabożeństwo w int. powołań dzisiaj o godz. 17.30.
 2. Za tydzień I Niedziela Adwentu i uroczyste poświęcenie wieńca adwentowego na Mszy św. sobotniej o godz. 18.00. Już teraz zapraszamy na Msze ku czci NMP, czyli roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 a dla dzieci od poniedziałku do piątku. Po roratach zapraszamy na słodki poczęstunek do Wieczernika.
 3. Od 2 grudnia zaczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Plan „kolędy” na najbliższe dni: 12 (pn) – ul. Ogińskiego nry 1-14; 3.12 (wt) – ul. Ogińskiego nry 15 – 59; 4.12 (śr) – ul. Ogińskiego nry 61-241. W następne dni ul. Dekerta i Czartoryskiego oraz os. domków jednorodzinnych.
 4. W przyszłą niedzielę spotkanie Grupy Młodszej z 7 klas szkoły podstawowej przygotowującej się do Bierzmowania. Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 13.15 a później spotkanie.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 6. Wspólnotę CARITAS zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne – jutro o godz. 19.00 do Sali JP II.
 7. W czwartek – 28 listopada – publiczny różaniec przebłagalny za grzechy aborcji o godz. 16.30 przy ul. Hawelańskiej.
 8. W przyszły piątek – 29 listopada – odprawimy już tradycyjnie Msze św. w int. wszystkich zmarłych w minionym roku. Na wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie rodziny, przyjaciół, sąsiadów – osób, które w ostatnim czasie od nas odeszły. Prośmy, aby przynieść znicze, które po Mszy św. wspólnie złożymy pod krzyżem przy Wieczerniku.
 9. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia we wtorek 3 grudnia o godz. 18.00 w Domu Biskupim przy ul. 30-ego Stycznia.
 10. Zapraszamy młodzież na wyjazd na Adwentowy Wieczór Młodych do Rokitna w sobotę, 7 grudnia. Możliwość zapisów oraz więcej informacji w przyszłą niedzielę u ks. Pawła.
 11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Francji w dniach od 28 czerwca do 7 lipca. W programie Lourdes, Ars, Lasalette. Szczegółowe informacje u ks. Bartłomieja
 12. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Przemysław Skrzypczak, Ryszard Romel, Jan Kurowski, Alicja Rudomina, Antoni Hładki, Jan Dawicki, Mieczysław Marczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 15. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: pl

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest