Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28 maja A.D.2023

Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości.

 

 1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego, kończy się Okres Wielkanocny. Za tydzień zbiórka na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
 2. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci NSPJ w dni powszednie po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek spotkanie Grupy Adoracyjnej po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej.
 4. W środę ostatnie nabożeństwo maje, połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja przed Najśw. Sakramentem w int. powołań, a o godz. 17.45 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo czerwce. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Bp Adrian Put udzieli Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. W piątek także całodzienna adoracja, i spowiedź św. od godz. 15.00. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych według stałego porządku.
 6. W piątek rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie. Z tej okazji po Mszy św. wieczornej udamy się na wzgórze, gdzie odprawimy nabożeństwo czerwcowe i pomodlimy się za wstawiennictwem Papieża Polaka.
 7. W uroczystość Bożego Ciała – 8 czerwca, zapraszamy na Mszę św. prymicyjną ks. Damiana Swiniarka o godz. 12.00. Po Mszy św. błogosławieństwo prymicyjne. W naszej parafii procesja Bożego Ciała z Najśw. Sakramentem odbędzie się w niedzielę – 11 czerwca po Mszy św. o godz. 13.15.
 8. Zapraszamy do udziału w Diecezjalnym Odpuście ku czci NMP z Rokitna. Centralne obchody w Rokitnie w sobotę – 17 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 10.30 wspólnym różańcem, a o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa koszalińsko-kołobrzeskiego Zbigniewa Zielińskiego. Szczegółowy plan odpustu na plakacie.
 9. Zapraszamy na rekolekcje z o. Johnem Bashoborą w naszej parafii w dn. 18-19 lipca. Szczegóły na plakatach.
 10. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, „Różaniec” oraz nowy kwartalnik historyczny „Kościół, Dziedzictwo. Ojczyna” w cenie 15 zł.
 11. W tym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: śp. Halina Szymańska, Marian Rosa, Cezary Strzechowski, Wanda Graś. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 12. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy obfitości darów Ducha Świętego!

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest