Niedziela – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 31 grudnia A.D.2023

Wielokrotnie przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. (Hbr 1, 1-2a)

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny, a także ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną dzisiaj o 18.00, a po niej nabożeństwo dziękczynne za miniony rok. Dzisiaj także adoracja po Mszy świętej o godz. 20.00 do 1.00 w nocy.
 2. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. We wtorek, środę, czwartek i piątek od godz. 15.30. Prosimy, aby na „kolędę”, przygotować nakryty stół białym obrusem, krzyż, świece, kropidło, poświęconą wodę. Plan kolędy jest następujący:

02.01 – Hubala, Bora Komorowskiego, Sosabowskiego
03.01 – Kleeberga, Hallera, Starzyńskiego, Pileckiego
04.01 – Sendlerowej, Edelmana, Obrońców Pokoju (do nr 7 włącznie)
05.01 – Obrońców Pokoju (od nr 8) do końca

 1. 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze święte według porządku niedzielnego. Ze względu na Nowy Rok nauki dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św. dziecka odbędą się 8 i 9 stycznia o godz. 18.45.
 2. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze według porządku niedzielnego, podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. W przyszłą niedzielę przypada także, wspomnienie Chrztu Pańskiego.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja przed Najśw. Sakramentem. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za ministrantów i ich rodziców. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec wraz ze zmianą tajemnic o godz. 7.00.
 4. Trwa w naszej diecezji peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Już w piątek zapraszamy na godz. 21.00 do katedry na powitanie relikwii i godzinną Adorację przez Najświętszym Sakramentem. W sobotę możliwość osobistej modlitwy przy relikwiach od godz. 7.00. O godz. 10.00 zaplanowana jest wspólna modlitwa różańcowa w intencji małżeństw i rodzin, a o 10.30 Msza święta pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego na zakończenie peregrynacji w diecezji.
 5. W sobotę również ze względu na Uroczystość – kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W sobotę odbędzie się X Orszak Trzech Króli w Gorzowie Wlkp. Formowanie Orszaku o godz. 12.00 na placu Grunwaldzkim. O godz. 13.00 – Przejście Orszaku Trzech Króli ulicami Mieszka I i Bolesława Chrobrego do Gorzowskiego Betlejem na plac przy katedrze. Zakończenie około godz. 15.00.
 7. 6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z klasy 307 ze SP 20 przedstawią Jasełka.
 8. Życzymy wszystkim Błogosławionego Tygodnia.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest