IV niedziela zwykła – 28 stycznia A.D.2024

Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło.  (Mt 4, 16)

 

 1. Dzisiaj IV niedziela zwykła. Dziękujemy za wspólną modlitwę.
 2. 30 stycznia będziemy obchodzić 9. rocznicę śmierci ks. prałata Witolda Andrzejewskiego, kapelana Solidarności.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja przed NS oraz nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II o powołania o godz. 17.30. Wieczorna msza w intencji ministrantów, lektorów i ich rodzin. Spotkanie Przyjaciół Paradyża o 16.30 w sali św. Jana Pawła II. W piątek także całodzienna adoracja przed NS. Spowiedź jak w każdy piątek od godz. 15.00. Zapraszamy do przeżycia pierwszego piątku dzieci od klasy 4. Spotkanie rozpoczyna się w wieczerniku o 15.30, a prowadzi je s. Dalia. W sobotę Msza św. o godz. 8.00 z zmianą tajemnic różańca i nabożeństwo pierwszo sobotnie. Odwiedziny chorych wg stałego porządku.
 4. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli MB Gromnicznej. Msze Święte w naszej parafii o godz. 7, 9 i 18, na każdej mszy poświęcenie świec.
 5. W sobotę o 17 zapraszamy dzieci na bal karnawałowy do wieczernika. Wstęp wolny w przebraniu.
 6. Dziękujemy za wszystkie spotkania duszpasterskie w trakcie tegorocznej kolędy. Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary na bieżące potrzeby naszej parafii i działalność duszpasterską. Dziękujemy również za wszelkie ofiary na tacę, konto parafialne i przy innych okazjach.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu na temat: „900-lecie Kościoła katolickiego na Ziemi Lubuskiej. Zarys problemu”. Poprowadzi je ks. dr hab. Grzegorz Wejman, prof. US w dniu 09.02.2024 r. w godz. od 16.30 do 18. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty, który znajduje się przy ul. 30 Stycznia w Gorzowie Wielkopolskim.
 8. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii odbędzie się 6 lutego. Zapraszamy na Mszę o godz. 18, a po niej spotkanie formacyjne.
 9. Zapraszamy do wzięcia udziału w mini rekolekcjach pisania ikony św. Franciszka. Odbędą się one w pierwsze 5 sobót Wielkiego Postu. Chętne osoby nie muszą mieć zdolności artystycznych. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Barnabą lub z p. Ewą Szlempo.
 10. Nasza parafia organizuje rekolekcje z franciszkaninem, o. Józefem Witko w dniach 12 – 14 kwietnia. Zapisy na stronie www.rekolekcje.meczennicy.pl
 11. W tym tygodniu odeszła z naszej parafii do wieczności Alina Łopatyńska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 12. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest