II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego A.D.2024

„Przemienienie Chrystusa” (1764) Johanna Heinricha Tischbeina

Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. (Mt 17,7)

 

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu. Jeszcze dzisiaj godz. 19.00 w Wieczerniku Oaza Dorosłych zaprasza spotkanie wokół papieskiego orędzia na Wielki Post.
 2. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na dzieła misyjne.
 3. Serdecznie witamy w naszej parafii dk. Michała Kowalewskiego, który będzie odbywał u nas praktyki duszpasterskie na weekend. Diakonowi Michałowi życzymy bł. Bożego i opieki Matki Bożej na ostatniej prostej przygotowującej do święceń prezbiteratu. Również serdecznie witamy ks. Ireneusza Semkło, który będzie posługiwał w naszej parafii podczas weekendów.
 4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek całodzienna adoracja NS, w sobotę Msza św. o godz. 8.00 ze zmianą tajemnic Żywego Różańca.
 5. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu na temat: „Dzieje biskupstwa lubuskiego w postaciach zapisane”. Poprowadzi je bp dr Adrian Put dnia 8 marca 2024 roku w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty o godz. 16.30 do 18.00
 6. W kościele w bocznych ołtarzach wystawione są ikony autorstwa p. Ewy Szlempo, można je również nabyć.
 7. W naszej parafii od 12 – 14 kwietnia odbędą się rekolekcje które poprowadzi o. Józef Witko. Zapisy i szczegóły na plakatach i banerach.
 8. W katedrze nastąpiła zmiana dotycząca godzin i dni spowiedzi świętej. Od dnia 26 lutego spowiedź w katedrze odbywa się w katedrze od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do godz. 16.30
 9. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Drogi krzyżowe dla dzieci w piątki o godz. 17.00, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej oraz na Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym i obrzędem ucałowania krzyża, podczas którego będzie możliwość złożenia ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 10. W tym roku, jak zwykle, rekolekcje parafialne rozpoczniemy w V niedzielę Wielkiego Postu do środy włącznie. W niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Zachęcamy do wielkopostnej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a we wtorek i środę od 16.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 20.00.
 11. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest Niedziela i Gość Niedzielny.
 12. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Wiesław Małecki, Stanisław Światłowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 13. Życzymy wszystkim Błogosławionego tygodnia.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest