I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego A.D.2024

Sklepienie kolebkowe scena Kuszenia Chrystusa, XII-wieczna mozaika w Bazylice św. Marka w Wenecji

Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. (Mt 4,4b)

 

 1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na hospicja naszej diecezji.
 2. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Braci Męczenników w int. Ojczyzny.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostneDrogi krzyżowe dla dzieci w piątki o godz. 17.00, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej oraz na Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym i obrzędem ucałowania krzyża, podczas którego będzie możliwość złożenia ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. W sobotę o godz. 10.00 w wieczerniku pół godzinna katecheza o krzyżu w ramach zapowiadanych rekolekcji pisania ikony krzyża św. Franciszka. Także w sobotę Gorzowskie Pielgrzymowanie zaprasza do wspólnej drogi z Kłodawy do Barlinka. Wyjście z placu przy kościele w Kłodawie o godz. 8.
 5. W najbliższą niedzielę o godz. 19 w wieczerniku oaza dorosłych zaprasza spotkanie wokół papieskiego orędzia na Wielki Post.
 6. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych (od 21 r. życia) na plebanii katedralnej 2 marca o 19.
 7. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest Niedziela i Gość Niedzielny.
 8. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Henryk Redlicki, Jerzy Rduch, Beata Dolot, Stanisław Światłowski, Wiesław Bielecki i Tomasz Foltyn. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 9. Życzymy błogosławionego tygodnia.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest