XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopada A.D.2017

Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwał będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.
(J 15, 4. 5b)

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy III Niedzielę Synodalną pod hasłem: Parafia jako środowisko wzrastania w chrześcijańskim powołaniu każdego wierzącego.
 2. Dzisiejsza niedziela z inicjatywy papieża Franciszka obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji zapraszamy dzisiaj ubogich do Wieczernika na spotkanie przy ciepłym posiłku po Mszy św. o godz. 10:30.
 3. Dzisiaj spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z grupy ks. Marcina o godz. 13:15.
 4. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 16.00 poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 Oaza młodzieżowa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w poniedziałek o godz. 18:30 w parafii pw. św. Józefa przy ul. Brackiej.
 7. W środę wspomnienie liturgiczne św. Cecylii – patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 18:00 podczas której będziemy modlić się w intencji chóru parafialnego Gaudete oraz zespołu młodzieżowego działającego przy naszej parafii.
 8. W czwartek zapraszamy na „Godzinę Świętą“ od 23:00-24:00.
 9. W piątek od godz. 15:00 zapraszamy na spowiedź przed sakramentem bierzmowania: rodziców, świadków i młodzież, która w sobotę przyjmie sakrament bierzmowania.
 10. W piątek 24 listopada br. o godz. 19:30 w kinie Helios odbędzie się projekcja filmu pt. „Dwie Korony“.
 11. Modlitwa Wypominkowa od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; dzisiaj pół godziny przed każdą Mszą św. Kartki na Wypominki są do pobrania w kaplicy Matki Bożej. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii. Prosimy o wyraźne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych polecanych w Modlitwie Wypominkowej.
 12. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji wszystkich zmarłych w minionym roku z naszej wspólnoty parafialnej. Rodziny zmarłych prosimy o zabranie ze sobą zniczy.
 13. W sobotę młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Bp. Stefana Regmunta podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 14. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. To także Święto Patronalne Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Do naszej parafii przybędzie kleryk naszego seminarium, który poprowadzi nabożeństwo powołaniowe. Rozpoczęcie nabożeństwa powołaniowego o godz. 10:00. W szczególności na to nabożeństwo zapraszamy Grupę Przyjaciół Paradyża i Margaretki. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na WSD w Paradyżu.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  • „Gość Niedzielny“ – a w nim: Czy samobójstwo jest grzechem ciężkim?
  • „Niedziela“ – a w niej: o Światowym Dniu Ubogich.
 16. Dnia 25 listopada samorząd notarialny organizuje ósmą edycję Dnia Otwartego Notariatu pod hasłem: „Porozmawiaj z notariuszem jak bezpiecznie przekazać majątek“. Bezpłatne porady będą udzielane w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Gorzowie Wlkp. przy ul. Sikorskiego 3-4 w godz. od 10:00 do 16:00.
 17. PZC informuje, że od 3 grudnia będą rozprowadzane świece wigilijne – małe świece w cenie 6 zł a duże w cenie 13 zł. Będą również wystawione w kościele kosze na żywność przeznaczoną do paczek świątecznych. Można też do nich składać środki czystości oraz pampersy dla dzieci i dorosłych.
 18. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

 

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest