XXX niedziela zwykła – 29 października A.D.2017

Jeśli mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy.
(J 14, 23)

 

 1. Dzisiaj II Niedziela Synodalna pod hasłem: Parafia miejscem doświadczenia Kościoła jako wspólnoty.
 2. Dzisiaj spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z grupy ks. Marcina o godz. 13:15.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: w niedzielę, poniedziałek i wtorek o 17:30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i wtorek o godz. 16:30.
 4. Wszystkie dzieci zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się we wtorek 31 października o godz. 17:30 w Wieczerniku.
 5. We środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30; 12:00; 13:15 i 18:00. Główne uroczystości na Cmentarzu Komunalnym, rozpoczną się o godz. 14:00, procesją od nowej bramy. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych kancelaria parafialna będzie nieczynna. W dniach od 01 do 08 listopada pamiętajmy o możliwości ofiarowania odpustu zupełnego za zmarłych. Szczegóły na ulotkach, które są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła.
 6. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dzień naszej modlitewnej pamięci za zmarłych. Modlitwa Wypominkowa w tym dniu o godz. 6:30 i 17:30. W kolejne dni Modlitwa Wypominkowa o godz. 17:30 a w każdą niedzielę pół godziny przed każdą Mszą św. Kartki na Wypominki są do pobrania w kaplicy Matki Bożej. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii. Prosimy o wyraźne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych polecanych w Modlitwie Wypominkowej.
 7. W czwartek zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji żołnierzy wyklętych. Rozpoczęcie o godz. 19:00 przy tablicy upamiętniającej poległych bohaterów w Parku 750-lecia za Castoramą. Prosimy zabrać różańce i znicze.
 8. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 za wstawiennictwem św. Huberta w intencji leśników, myśliwych i jeźdźców.
 9. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15:00.
 10. W sobotę Msza św. i nabożeństwo różańcowe w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wraz ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 8:00.
 11. W sobotę w godzinach porannych księża odwiedzą swoich chorych. Ks. Dominik odwiedzi swoich chorych od godz. 7:30 z przerwą na dyżur w kancelarii parafialnej.
 12. W sobotę po Mszy św. rozpoczniemy nowennę za wstawiennictwem Pięciu Braci Męczenników Polskich w ramach przygotowania do Odpustu Parafialnego. Zapraszamy do udziału w nowennie.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  • „Gość Niedzielny“ – a w nim: o miłości sięgającej poza grób oraz o chrześcijańskim spojrzeniu na temat śmierci.
  • „Niedziela“ – a w niej: o uroczystości Wszystkich Świętych.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. Nasze podziękowania kierujemy również w stronę chóru parafialnego „Gaudete“ za uświetnienie swoją posługą wspomnienia liturgicznego Św. Jana Pawła II.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

 

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest