XXVIII niedziela zwykła – 15 października A.D.2017

Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem,
abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania
„.
(Ef 1,17-18)

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz.17:30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30.
 2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej Ruch Światło-Życie zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W poniedziałek 16 października, XXXIX rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Ten dzień decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został poświęcony pamięci Św. Jana Pawła II. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 11:00 pod przewodnictwem Ks. Bp. Adama Dyczkowskiego, podczas której nada on naszej szkole katolickiej imię Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. odbędzie się montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów szkoły.
 4. W poniedziałek w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
 5. W środę 18 pździernika św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach Służby Zdrowia.
 6. W każdą środę zapraszamy do uczestnictwa w Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Zakończenie adoracji Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00. Po niej zostanie odprawiona Msza Św.
 7. W czwartek rocznica męczeńskiej śmierci bł. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas.
 8. W czwartek zapraszamy na „Godzinę Świętą“ od 23:00-24:00.
 9. W przyszłą sobotę odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło- Życie. Rozpoczęcie dnia wspólnoty o godz. 11:00.
 10. Za tydzień w sobotę o godz. 19:00 spotkanie biblijne w Auli Jana Pawła II.
 11. W przyszłą niedzielę 22 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, jednocześnie w tym dniu rozpoczynamy Gorzowskie Dni Seniora. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18:00 pod przewodnictwem Bp. Tadeusza Lityńskiego w intencji mieszkańców Gorzowa, a w szczególności seniorów. Zapraszamy przed Mszą na godz. 17:00 do Wieczernika na spotkanie przy kawie, herbacie i cieście.
 12. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia podpisów pod projektem ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczania przerywania ciąży.
 13. Kartki na Wypominki są do pobrania w kaplicy Matki Bożej. Wypełnione wypominki składamy w zakrystii. Prosimy o wyraźne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej.
 14. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na misyjną działalność kościoła.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  • „Gość Niedzielny“ – a w nim: rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą.
  • „Niedziela“ – a w niej: o 100 rocznicy objawień w Fatimie.
  • Do nabycia są również kalendarze diecezjalne na rok 2018. Kalendarz jednokartkowy w cenie 1 zł, a wielostronicowy w cenie 5 zł.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. Nasze podziękowania kierujemy również w stronę Policji za pomoc w zabezpieczeniu procesji fatimskiej.
 17. Dnia 15 października o godz. 18:00 w parafii Św. Maksymiliana Kolbe rozpocznie się Kurs Przedmałżeński, który potrwa do 21 października.
 18. Dnia 16 października w WiMBP w sali 102 o godz. 16:00 odbędzie się wykład p. Prof. US Andrzeja Sulikowskiego pt. W imię przyszłości kultury – wychowanie, bezpieczeństwo, pokój.
 19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

 

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest