XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października A.D.2021

Aklamacja (Mt 5, 3)
Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

 

 1. Dzisiaj przypada XXVIII Niedziela Zwykła. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię. Dzisiaj przypada XXI Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Przypominamy, że przy wejściu do zakrystii można przyjąć Komunię św. w postawie stojącej na rękę.
 3. Za tydzień także pierwsze spotkanie formacyjne dla młodzieży, która zapisała się do przygotowania do Bierzmowania z klas 7, czyli Grupy Młodszej. Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 13.15, a później spotkanie.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Nabożeństwa dla dzieci i młodzieży w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. W tym szczególnym miesiącu maryjnym zachęcamy do codziennego odmawiania różańca w gronie rodzinnym.
 5. W poniedziałek o godz. 19.00 Msza św. w naszym kościele w int. zmarłych w hospicjum.
 6. W środę 13.10 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Tego dnia zapraszamy na koncert pieśni maryjnych parafialnego chóru „Gaudete” o godz. 17.30, a po Mszy wieczornej zapraszamy na procesję różańcową wokół placu papieskiego.
 7. W piątek o godz. 10.00 w naszym kościele Msza św. z okazji dnia patrona Szkoły Katolickiej – św. Jana Pawła II. Tego dnia zapraszamy także na kolejne nabożeństwo pompejańskie po Mszy św. wieczornej.
 8. W sobotę rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Po Mszy św. modlitwa różańcowa w kościele jako dziękczynienie za pontyfikat Papieża Polaka, na zakończenie wspólna litania na Wzgórzu Papieskim.
 9. W dniach od 11 do 16 października samorząd woj. lubuskiego organizuje XXII Lubuski Tydzień Seniora.
  W związku z tym ponawiamy zaproszenie do dołączenia do naszego parafialnego Klubu Seniora, który spotyka się w środy o godz. 16.30. Wejście od str. sklepu Żabka
 10. Formularze wypominkowe, na których można podawać imiona i nazwiska bliskich zmarłych do listopadowej modlitwy są do pobrania na bocznym ołtarzu MB Nieustającej Pomocy. Wypełnione karty przynosimy do zakrystii.
 11. Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Mszę św. z okazji Dnia Edukacji Narodowej za Nauczycieli i Pracowników Gorzowskiej Oświaty w czwartek, 14 października o godz. 18.00 do Katedry.
 12. Kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii św. M. Kolbego odbędzie w dniach od 17-23 października. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 13. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Akatystem ku czci NMP w Sanktuarium w Paradyżu dn. 16 października o godz. 17.00 lub w parafii pw. św. Wojciecha o godz. 18.00. W poniedziałek w parafii św. Wojciecha Msza św. z modlitwą o uzdrowienie godz. 18.30.
 14. Zapraszamy do udziału w jednodniowej pieszej pielgrzymce z Gorzowa do Witnicy. Ideą pielgrzymki jest modlitwa w int. Kościoła w Polsce. Wyjście o godz. 8.00 z parafii pw. Najśw. Zbawiciela, zakończenie Mszą św. ok. godz. 16.00 w Witnicy.
 15. Parafia katedralna organizuje pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium MB Bolesnej w Skrzatuszu 23 października. Zapisy i szczegóły w biurze parafialnym w Katedrze.
 16. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny
 17. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Helena Balanda. W jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 18. Życzymy błogosławionego tygodnia i zapewniamy o modlitwie.

 

ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest