XXVII Niedziela Zwykła – 8 października A.D.2017

Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili.
(J 15,16)

 

 1. Trwa miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na różaniec każdego dnia na godz. 17:30 a dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16:30.
 2. Dziś Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. (Po Mszy św. o godz. 10:30 udamy się na wzgórze papieskie na krótką modlitwę.)
 3. Parafialną Radę Duszpasterską, Liderów grup parafialnych, Szafarzy NS i Katechetów zapraszamy w czwartek na pierwsze, inauguracyjne spotkanie synodalne. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. Po niej nabożeństwo i właściwe spotkanie.
 4. Ostatnia w tym roku procesja fatimska, w 100-lecie objawień w Fatimie odbędzie się w naszej parafii w piątek, 13 października po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich na tę uroczystość. Pójdziemy z figurą Matki Bożej ulicami: Pluty, Jana Pawła II, KEN, Janockiego, Dekerta i Ogińskiego. Prosimy zabrać ze sobą świece, znicze lub lampiony. UWAGA: Tego dnia nie będzie nabożeństw różańcowych przed Mszą św.!
 5. W sobotę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkich Nauczycieli i uczniów zapraszamy na różaniec w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów.
 6. Również w sobotę, w Seminarium paradyskim, odbędzie się Akatyst ku czci Matki Bożej. Rozpoczęcie różańcem o godz. 17:00. Klerycy chętnych serdecznie zapraszają.
 7. Ksiądz Bartłomiej swoich chorych odwiedzi z posługą sakramentalną w przyszłą sobotę.
 8. Zachęcamy do czytanie prasy katolickiej:
  Niedziela – ulotka i informacje o nowennie pompejańskiej
  Gość Niedzielny – temat numeru: Gdy twoje dziecko traci wiarę.
  Mały Gość Niedzielny – w nim kolejna część Quo vadis
  Do nabycia także kalendarze diecezjalne w cenie 1 i 5 zł.
 9. Dziękujemy za wszelkie okazane dobro i wsparcie. Dziękujemy także za przelewy pieniężne na konto. Informujemy, że parafia wróciła starego, pierwszego konta w GBS.
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom, obchodzącym swoje święto w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask!

 

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest