XXVII Niedziela Zwykła – 7 październik A.D.2018

Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg w nas mieszka i miłość ku Niemu jest w nas doskonała.
(1 J 4, 12bcd)

 

 1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła w roku liturgiczny.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Członków wspólnoty Żywego Różańca prosimy o zapoznanie się planem wywieszonym w gablocie ogłoszeń.
 3. W poniedziałek o godz. 17.30 zapraszamy dzieci, które chciałyby śpiewać w scholi dziecięcej.
 4. W czwartek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Mola w intencji matek oczekujących potomstwa o godz. 17.30.
 5. W sobotę 13. 10. ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, po której wraz z Gorzowską Orkiestrą Dętą udamy się w procesji ulicami naszej parafii.
 6. W sobotę Seminarium Duchowne w Paradyżu organizuje Akatyst do Matki Bożej. Chętnych do wspólnego wyjazdu zapraszamy do zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę Dzień Edukacji. Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty na Mszę św. w ich intencji, która odbędzie 14. 10. w kaplicy katedralnej o godz. 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski, zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po Mszy św. o godz. 12.00 przejdziemy na wzgórze papieskie, aby odmówić tam litanię do św. Jana Pawła II. W naszej parafii natomiast uroczyste obchody tego dnia przenosimy na liturgiczne wspomnienie. 22. 10 o godz. 10.00 uroczystą Mszę św. odprawi ks. bp Paweł Socha.
 9. W przyszłą niedzielę 14. 10. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas III gimnazjum z grupy ks. Pawła. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.15.
 10. Na ołtarzu bocznym w kaplicy Matki Bożej wyłożone są koperty z kartami na wypominki. Wypisane karty oddajemy w zakrystii. Prosimy o podawanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku.
 11. Caritas naszej diecezji zaprasza na konferencję pt. Miej to z głowy, czyli jak dbać o kondycję zdrowia psychicznego. Odbędzie się ona 10. 10. br. o godz. 10.00 na Akademii im. Jakuba z Paradyża przy ul. Teatralnej 25 w Gorzowie.
 12. Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” oferuje bezpłatne porady prawne dla emerytów. Szczegółowe informacje na plakacie.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  ”Niedziela” – a w niej: wywiad z ks. Pawłem o działalności Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło – Życie.
  ”Gość niedzielny”– a w nim dodatek płyta z filmem DVD pt.: „Sprawa Chrystusa”.
  Do nabycia są także kalendarze na nowy rok kalendarzowy naszego wydawnictwa diecezjalnego. Kalendarze wielostronicowe w cenie 5 zł a jednostronicowe 2 zł.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest