XXVII Niedziela Zwykła – 6 października A.D.2019

Aklamacja (1 P 1, 25)
Słowo Pana trwa na wieki, to słowo ogłoszono wam jako Dobrą Nowinę.

 

 1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła.
 2. Dnia 3 października papież Franciszek upoważnił Kongregację do Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Oznacza to, że proces beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia zakończył się i wkrótce poznamy datę i miejsce jego uroczystej beatyfikacji.
 3. W najbliższy czwartek swoje imieniny obchodzi Aldona. Dziękując za posługę przy naszej parafii pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.
 4. W październiku medytujemy tajemnice życia Jezusa Chrystusa i Maryi w modlitwie różańcowej. Nabożeństwa w kościele parafialnym odbywać się będą codziennie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci i młodzież zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 5. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski i zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, a po Mszy św. wieczornej procesja fatimska. Prosimy, aby przynieść ze sobą świece.
 6. Także w przyszłą niedzielę w kaplicy MB Nieustającej Pomocy zostaną wyłożone karty wspominkowe. Wypominki składamy w zakrystii.
 7. Decyzją Ks. Bpa Diecezjalnego Tadeusza najbliższy piątek – 11 października – będzie dniem modlitwy w int. Ojczyzny. Zapraszamy na całodzienną adorację przed Najśw. Sakramentem, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim.
 8. Nauki przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w najbliższy poniedziałek i wtorek
  – 7 i 8 października – o godz. 18.45. Wejście od strony Żabki.
 9. W tym tygodniu w czwartek Msza św. o godz. 18.00 za wstawiennictwem św. Joanny Beretta Molla w int. matek oczekujących potomstwa. Po Mszy św. ucałowanie relikwii a później modlitwa różańcowa.
 10. Organizujemy wyjazd na Akatyst ku czci NMP do Paradyża – 12 października. Zapisy w zakrystii.
 11. W niedzielę – 13 października – Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie w parafii pw. M. Kolbego przy ul. Czereśniowej.
 12. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz diecezjalnych kalendarzy jedno i wielostronicowych w cenie 2 zł i 5 zł.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Henryk Baranowski, Andrzej Szulwic, Alex Oraczewski, Andrzej Buczyński, Adam Stachowiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławionego tygodnia.
 15. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: meczennicy.pl

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest