XXVI Niedziela Zwykła – 29 września A.D.2019

Aklamacja (2 Kor 8,9)
Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić.

 

 1. Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na hospicjum w Wilnie, prowadzone przez siostrę Michaelę Rak.
 3. W naszej parafii obywa się jarmark miodny, pszczelarze zapraszają do zakupu miodu i wyrobów pszczelarskich.
 4. 1 października we wtorek rozpoczynamy miesiąc medytacji tajemnic życia Jezusa Chrystusa i Maryi w modlitwie różańcowej. Nabożeństwa w kościele parafialnym odbywać się będą codziennie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci i młodzież zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek jak zwykle zapraszamy na całodzienną adorację przed Najśw. Sakramentem, spowiedź św. od godz. 15.00 a także nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny według stałego porządku.
 6. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w int. powołań. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Margaretek i Przyjaciół Paradyża w Sali JPII.
 7. W najbliższą niedzielę, 6 października, Msza św. inaugurująca nowy rok formacyjny dla młodzieży z 7 klas, przygotowującej się do bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.15 a później spotkanie. Także w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci I Komunijnych z poświęceniem różańca.
 8. Zapraszamy dzieci od 1 do 6 kl. szkoły podstawowej na spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty o godz. 12.00 w salce parafialnej, a młodzież od 7 kl. szkoły podstawowej na spotkania oazy młodzieżowej – w każdy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy także do śpiewu w scholi dziecięcej – próby w soboty o godz. 11.00.
 9. Nauki przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w poniedziałek i wtorek – 7 i 8 października – o godz. 18.45.
 10. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Rokitna w sobotę 5 października. Wyjazd z naszej parafii o godz. 8.45 a zapisy w zakrystii. Organizujemy także wyjazd na Akatyst ku czci NMP do Paradyża – 12 października. Zapisy także w zakrystii.
 11. Zapraszamy w każdy czwartek na Godzinę Świętą, czyli adorację przed Najśw. Sakramentem od godz. 23.00 do 24.00.
 12. Co miesięczne spotkanie „Pan Jest z Tobą” dla młodzieży w kaplicy katedralnej w środę 2 października, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 13. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz diecezjalnych kalendarzy jedno i wielostronicowych w cenie 2 zł i 5 zł.
 14. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Adam Domaredzki, Ryszarda Mikulska, Ignacy Maszkowski, Stanisława Moroch, Tadeusz Libera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 15. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: pl

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest