Moje owce słuchają mojego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.
(J 10,27)

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedzielę o godz. 17:30; Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30. Różaniec dla dorosłych codziennie o godz. 17:30. Każdego dnia będziemy modlić się w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Listę poszczególnych ulic można zobaczyć w gablocie lub na stronie internetowej naszej parafii.
 2. Dzisiaj młodzież przygotowująca się do bierzmowania z grupy Ks. Marcina ma swoje spotkanie o godz. 13:15.
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 4. Decyzją Księdza Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego zmienia się forma przygotowania Rodziców i Rodziców Chrzestnych do sakramentu chrztu świętego dzieci. Informujemy, że w naszej parafii taki kurs dla Rodziców i Rodziców Chrzestnych będzie odbywał się raz w miesiącu, w każdy pierwszy poniedziałek i wtorek miesiąca. Obowiązkiem Rodziców i Rodziców Chrzestnych jest prawidłowe przygotowanie się do sakramentu chrztu, który otrzyma dziecko. Każdy kto ukończy kurs „nauk przed chrztem” otrzymuje świadectwo, które będzie obowiązywało przez całe życie.
 5. Bractwo św. Józefa zaprasza we wtorek do publicznego odmawiania różańca w intencji obrony życia poczętego. Rozpoczęcie o godz. 16:00 na Starym Rynku przy Katedrze.
 6. W każdą środę zapraszamy do uczestnictwa w Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej, którą rozpoczyniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Zakończenie adoracji Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00. Po niej zostanie odprawiona Msza Św.
 7. Parafia Katedralna zaprasza młodych ludzi na czuwania „Pan jest z Tobą“ w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 19:00, które będzie odbywało się w kaplicy katedralnej (wejście od ul. Jagiełły – przy fontannie). W planie Koronka do Miłosierdzia Bożego, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek zapraszany na nabożeństwo różańcowe za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej. Początek nabożeństwa o godz. 17:30. Po Mszy św. spotkanie Grupy Przyjaciół Paradyża i Margaretek.
 9. W czwartek zapraszamy na „Godzinę Świętą“ od 23:00-24:00.
 10. W piątek spowiedź z okazji Pierwszego Piątku od godz. 15:00.
 11. W przyszłą sobotę kancelaria będzie nieczynna.
 12. W przyszłą sobotę w godzinach rannych swoich chorych odwiedzi Ks. Proboszcz, Ks. Dominik, Ks. Maciej.
 13. Msza św. z okazji 60-lecia Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych w sobotę 07.10. o godz. 10:00 w kościele NSPJ przy ul. Chodkiewicza.
 14. Młodzież z klas II gimnazjum i VII szkoły podstawowej pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania będzie miała swoje pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 13:15.
 15. Wyjazd do Kostrzyna nad Odrą w ramach inicjatywy „Różaniec do granic“ w przyszłą sobotę o godz. 09:00. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu 20 złoty. Zapisy w zakrystii.
 16. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Róż Różańcowych do Rokitna, która odbędzie się 07 października. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z naszej parafii w sobotę o godz. 09:00.
 17. W przyszłą sobotę dla osób nie biorących udziału w wyjeździe do Rokitna i do Kostrzyna odbędzie się nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca o godz. 8:00. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 18. W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Po Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Tysiąclecia. W tym dniu po Mszy św. o godz. 10:30 udamy się pod pomnik Św. Jana Pawła II na chwilę wspólnej modlitwy.
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  • „Gość Niedzielny“ – a w nim: zachęta do odmawiania różańca.
  • „Niedziela“ – a w niej: w oczekiwaniu na cud za wstawiennictwem Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego założyciela Ruchu Światło – Życie, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
  • Do nabycia są również kalendarze diecezjalne na rok 2018. Kalendarz jednokartkowy w cenie 1 zł, a wielostronicowy w cenie 5 zł.
 20. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

 

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest