XXV Niedziela Zwykła – 22 września A.D.2019

Aklamacja (2 Kor 8,9)
Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić.

 

 1. Dzisiaj XXV Niedziela Zwykła.
 2. Dzisiaj parafialna CARITAS przeprowadza akcję „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Wolontariusze  CARITAS po Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 chcą połamać się chlebem z wszystkimi uczestniczącymi we Mszy jako symbol troski o drugiego człowieka i dzielenia się miłością bezinteresowną. Na każdej Mszy św. czytamy dzisiaj sprawozdanie z rocznej działalności CARITAS przy naszej parafii. Chcielibyśmy także zaprosić, na pierwsze po wakacyjnej przerwie, spotkanie formacyjne wszystkich członków Wspólnoty, oraz tych, którzy chcieliby zaangażować się w wolontariat. Spotkanie odbędzie się jutro – rozpoczniemy wspólną Mszą św. o godz. 18.00 a później zapraszamy do Sali JPII.
 3. Za tydzień zbiórka do puszek na hospicjum w Wilnie, prowadzone przez siostrę Michaelę Rak.
 4. Przygotowanie do Bierzmowania dla osób dorosłych (od 21 r. ż.) rozpoczyna się w najbliższy piątek (27.09) o godz. 19.15 w salce przy parafii pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Niemcewicza 35.
 5. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Męczenników z Międzyrzecza w int. Ojczyzny. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty w Sali JPII.
 6. Zapraszamy dzieci od 1 do 6 kl. szkoły podstawowej na spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty o godz. 12.00 w salce parafialnej, a młodzież od 7 kl. szkoły podstawowej na spotkania oazy młodzieżowej – w każdy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy także do śpiewu w scholi dziecięcej – próby w soboty o godz. 11.00. Spotkanie ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.30.
 7. Sistra Beata zaprasza chętnych do nauki gry na gitarze. Spotkanie organizacyjne w najbliższą środę o godz. 18.00. Wejście od strony sióstr.
 8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Rokitna w sobotę 5 października. Wyjazd z naszej parafii o godz. 8.45 a zapisy w zakrystii.
 9. Zapraszamy na wernisaż malarstwa i rękodzieła artystycznego Ewy Szlempo – dzisiaj po każdej Mszy św. w Wieczerniku.
 10. Publiczny Różaniec przebłagalny za grzechy aborcji w czwartek o godz. 16.30 przy ul. Hawelańskiej.
 11. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz diecezjalnych kalendarzy jedno i wielostronicowych w cenie 2 zł i 5 zł. W Gościu Niedzielnym obszerny artykuł dot. działalności oazy młodzieżowej przy naszej parafii.
 12. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Helena Wróbel, Rafał Żurawiecki, Tomasz Doroszko, Ryszard Bartczak Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 13. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: https://meczennicy.pl

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest