XXIV Niedziela Zwykła – 19 września A.D.2021

Aklamacja (2 Tes 2, 14)
Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

 

 1. Dzisiaj przypada XXIV Niedziela Zwykła. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na KUL i IFT.
 2. Dzisiaj także o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Józefa.
 3. Przypominamy, że przy wejściu do zakrystii można przyjąć Komunię św. w postawie stojącej na rękę.
 4. Nabożeństwo za przyczyną Świętych Męczenników Polski w int. Ojczyzny w czwartek o godz. 17.30.
 5. Oaza zaprasza młodzież od 7 kl. szkoły podst. na spotkania w każdy piątek o godz. 19.00. Wejście od strony Pl. JP II.
 6. W naszej parafii rozpoczęły się zapisy do Bierzmowania, kierowane szczególnie do uczniów klas 7. Zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami na indywidualne spotkania do Kancelarii Parafialnej. Zapraszamy też tę młodzież, która do tej pory z jakiś względów nie rozpoczęła swojego przygotowania. Szczegóły zapisów – z podziałem na szkoły i klasy – na plakacie przy wyjściu z kościoła, stronie internetowej i facebooku parafialnym.
 7. Jest możliwość wspólnego wyjazdu autokarem na Pielgrzymkę Mężczyzn do Międzyrzecza 25 września. Szczegóły dot. wyjazdu i zapisy w zakrystii.
 8. Również 25 września odbędzie się pielgrzymka nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty do Rokitna, początek o godz. 12.00.
 9. W Rokitnie dn. 2 października w sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu z parafii. Zapisy w zakrystii.
 10. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają dziewczęta powyżej 15. roku życia na dzień skupienia do Poznania w dniach: 24 – 26. 09. Szczegóły na plakatach i u sióstr.
 11. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Stalowe szafowanie”, której celem jest pomoc w leczeniu i rehabilitacji naszego parafianina 3 – letniego Adasia Kosa, który choruje na tzw. zespół Crouzona. Przeszedł operację czaszki w Dallas w Ameryce, którą teraz trzeba niestety powtórzyć. Akcja polega na zbiórce odzieży i tekstyliów, które odkupi firma recyklingowa fundując dalsze leczenie chłopca. Nie potrzebne ubrania można przynosić do środy 22. 09 do punktu zbiórki, który mieści się przy ul. Sosnkowskiego 48 w godz. 17.00 – 19.00 lub do zakrystii. Czas jest ograniczony, dlatego potrzebna mobilizacja. Więcej szczegółów na plakatach.
 12. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Danuta Rutowicz, Roman Środecki. W ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Życzymy błogosławionego tygodnia i zapewniamy o modlitwie.

 

ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest