XXIV Niedziela Zwykła – 13 września A.D.2020

Aklamacja (J 13, 34)
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.

 

 1. Dzisiaj przypada XXIV Niedziela Zwykła, dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Prosimy o uczestnictwo we Mszy św. w maseczkach ochronnych lub przy zachowaniu stosownej odległości. Przypominamy także, że na każdej Mszy św. po prawej stronie (od str. ołtarza), przy wejściu do zakrystii, można przyjmować Komunię św. na rękę.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo i procesja fatimska.
 4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Andrzeja Pasia, Dyrektora Biura Regionalnego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Ks. Andrzej na każdej Mszy św. będzie głosił homilię a po Mszach będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na rzecz pomocy Kościołowi w Libanie.
 5. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej parafii rozpoczynamy Biały Tydzień.
 6. Jutro również Msza św. w naszej parafii w int. zmarłych w gorzowskim hospicjum o godz. 19.00
 7. Od jutra nasza wspólnota neokatechumenalna w każdy poniedziałek i piątek o godz. 18.45 będzie głosiła katechezy Drogi Neokatechumenalnej w parafii pw. św. M. Kolbego przy ul. Czereśniowej.
 8. W czwartek 17 września rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka. Msza św. o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Żwirowej.
 9. Także w czwartek wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego założyciela i patrona zgromadzenia Sióstr posługujących przy naszej parafii. Dziękujemy Siostrom za posługę zakrystiańską i katechetyczną i prośmy o modlitwę w ich intencji.
 10. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za przyczyną św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
 11. W piątek 18 września święto św. Stanisława Kostki. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w int. dzieci i młodzież.
 12. Także w piątek kolejne nabożeństwo pompejańskie po wieczornej Mszy św.
 13. W sobotę 19 września Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu autokarowego. Program na plakatach a szczegóły dot. wyjazdu w zakrystii.
 14. Przygotowanie do Bierzmowania dla osób dorosłych od 21 r. ż. w parafii pw. św. Wojciecha przy Gwiaździstej rozpocznie się 25.09 Mszą św. o godz. 18.30.
 15. W dniach od 13 do 19 września w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Mieszka I odbędzie się kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie w niedzielę (13.09) Mszą św. o godz. 18.30.
 16. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 17. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Potrzebowski, Jacek Pierzecki i Adam Śmieiński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 18. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest